Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 23:47
Reklama

AKTUALNOŚCI

Zapowiedź weekendu na boiskach 1. Ligi!
Zapowiedź weekendu na boiskach 1. Ligi!
Podczas przerwy reprezentacyjnej rozgrywki na zapleczu Ekstraklasy nie miały wymuszonej przerwy. Zapraszamy na zapowiedź nadchodzącej kolejki w 1. Lidze. Jak poradzi sobie Skra Częstochowa w starciu z Koroną Kielce? Czy Widzew Łódź wygra z Sandecją? Odpowiedzi na te pytania poszukamy w dzisiejszej analizie. 19.11.2021 10:43    1
OPATÓW #MuremZaPolskimMundurem
OPATÓW #MuremZaPolskimMundurem
Samorządowcy z powiatu opatowskiego i poseł Krzysztof Lipiec spotkali się na opatowskim rynku aby wspólnie stanąć #MUREMZAPOLSKIMMUNDUREM 18.11.2021 16:35    2
WTZ „Szansa” inwestuje w oszczędzanie
WTZ „Szansa” inwestuje w oszczędzanie
Od ubiegłego roku Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa” starało się o grant z „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami” dofinansowanego z funduszy PFRON-u. Środki udało się zdobyć dzięki podpisanej w lipcu bieżącego roku umowie, a dzięki dofinansowaniu na budynku przy ulicy Żabiej rozpoczęły się prace związane z zamontowaniem klimatyzacji i fotowoltaiki. 18.11.2021 14:25    3
Żołnierze WOT wysadzili most
Żołnierze WOT wysadzili most
Saperzy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ostatnich dniach realizowali comiesięczne szkolenie rotacyjne na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Nowej Dębie. Celem tych ćwiczeń były praktyczne i widowiskowe, sposoby korzystania z materiałów wybuchowych. 18.11.2021 14:07
Gmina Bałtów doceniona za promocję szczepień przeciwko COVID-19
Gmina Bałtów doceniona za promocję szczepień przeciwko COVID-19
Rząd w ramach Narodowego Programu Szczepień zorganizował konkursy dla samorządów, których celem było zachęcenie jak największej liczby osób do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. W konkursie Rosnąca Odporność, który przeprowadzony był od 1 sierpnia do 31 października, drugie miejsce zajęła gmina Bałtów. W nagrodę do gminnej kasy wpłynie 500 tysięcy złotych.   18.11.2021 14:06    1
Gmina Bałtów chce zadbać o klimat
Gmina Bałtów chce zadbać o klimat
Gmina Bałtów jako jedna z pierwszych przystąpiła do programu „Czyste Powietrze” i jako pierwsza utworzyła punkt obsługi interesantów, w którym przyjmuje wnioski od osób, które chcą uzyskać dofinansowanie. W trosce o powietrze w tej miejscowości samorząd przystępuje do kampanii „Bałtów z klimatem”. 18.11.2021 13:09
Reklama
Zespół Szkół Specjalnych doczekał się remontu
Zespół Szkół Specjalnych doczekał się remontu
Zespół Szkół Specjalnych i Dom Samopomocy "Przystań" mieszczą się w jednym budynku. Po zakończeniu termomodernizacji będzie to jeden z ładniejszych i energooszczędnych obiektów. 18.11.2021 12:14    1
Reklama
STARACHOWICE: V Starachowicki Jarmark Bożonarodzeniowy przed nami
STARACHOWICE: V Starachowicki Jarmark Bożonarodzeniowy przed nami
Samorząd starachowicki, na czele z prezydentem Markiem Materkiem powraca do tego, co sprawdzone i dobre i już po raz piąty organizuje Starachowicki Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku impreza rozpocznie się 10 grudnia i potrwa do 12 grudnia tradycyjnie na Placu pod Skałkami. Wydarzenie rozpocznie się w piątek od godziny 16:00 i potrwa do 20:00, a w sobotę i niedzielę atrakcje będą czekały na uczestników już od 10:00 do 20:00. Chętni wystawcy już teraz mogą kontaktować się z Parkiem Kultury w celu ustalenia szczegółów. Należy wypełnić kartę zgłoszeniową oraz zapoznać się z regulaminem wydarzenia. 18.11.2021 10:59
OPATÓW | Umowa na łącznik z obwodnicą
OPATÓW | Umowa na łącznik z obwodnicą
Jeszcze w tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje podpisanie umowy z wykonawcą na budowę północnego łącznika do obwodnicy Opatowa. 18.11.2021 08:59
OSTROWIEC: Szpital przygotowany dla pacjentów covidowych
OSTROWIEC: Szpital przygotowany dla pacjentów covidowych
Od 17 listopada decyzją wojewody świętokrzyskiego w ostrowieckim szpitalu, zadysponowano 30 łóżek dla pacjentów chorych na Covid-19, z czego 5 to łóżka wyposażone w respirator. 17.11.2021 15:39    1
Rośnie liczba wyjazdów pogotowia ratunkowego
Rośnie liczba wyjazdów pogotowia ratunkowego
Sytuacja pandemiczna zaczyna ponownie mieć duży wpływ na funkcjonowanie przychodni, szpitali i jednostek pogotowia ratunkowego. Od 5 listopada medycy wyjeżdżając do pacjenta, mogą pobierać wymazy. Co potwierdza fakt, że pogotowie ratunkowe pracy ma coraz więcej. Rośnie liczba wyjazdów, a koronawirus nie oszczędza także personelu. Nie wykluczone, że na wezwaną kartkę czas oczekiwania będzie się wydłużał. 17.11.2021 15:25
OSTROWIEC | Stadion lekkoatletyczny dla przyszłych olimpijczyków
OSTROWIEC | Stadion lekkoatletyczny dla przyszłych olimpijczyków
Stadion lekkoatletyczny w Ostrowcu Świętokrzyskim to inwestycja, o której mówi się od wielu lat. Dobre zaplecze sportowe dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, to podstawa szkolenia przyszłych sportowców. Na budowę obiektu wraz z zapleczem Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymało 16,2 mln zł z programu "Polski Ład". 17.11.2021 14:55
Nowy sprzęt w policyjnym laboratorium
Nowy sprzęt w policyjnym laboratorium
Chromatograf gazowy z detektorem GCMS jest urządzeniem dokonującym szybkiej i dokładnej analizy chemicznej wielu substancji, co skutecznie usprawni działania świętokrzyskich policjantów. Zakup zrealizowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego. 17.11.2021 14:38
Wygraj z rakiem
Wygraj z rakiem
Świętokrzyski Centrum Onkologii w Kielcach zaprasza na "Biała sobotę w barwach jesieni". 17.11.2021 13:19
W sobotę na ostrowieckim stadionie rywalizować będą młodzi piłkarze
W sobotę na ostrowieckim stadionie rywalizować będą młodzi piłkarze
W najbliższą sobotę (20 listopada) na stadionie przy ulicy Świętokrzyskiej odbędzie się „Ogólnopolski Turniej Piłkarski PKO BANK POLSKI KSZO CUP”, w którym udział wezmą zawodnicy z rocznika 2010 oraz młodsi. 17.11.2021 12:56
WFOŚiGW w Kielcach podsumował wydatki i efekty
WFOŚiGW w Kielcach podsumował wydatki i efekty
W poniedziałek, 15 listopada, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podsumował swoją czteroletnią działalność. Od 2017 r. m.in. podpisano 22 tysiące 180 umów na kwotę miliarda złotych. 17.11.2021 12:28
Rozstrzygnięto konkurs „Lokalne NIEBANALNE”
Rozstrzygnięto konkurs „Lokalne NIEBANALNE”
W środę, 17 listopada, poznaliśmy laureatów konkursu „Lokalne NIEBANALNE”, który skierowany był do uczniów z ostrowieckich szkół podstawowych. Jego celem było zmotywowanie dzieci i młodzieży do poznawania gminy z perspektywy lokalnej gospodarki oraz promocja miejscowej przedsiębiorczości. 17.11.2021 10:54
Chcą kształtować wrażliwości oraz krzewić tolerancję
Chcą kształtować wrażliwości oraz krzewić tolerancję
Uczniowie Technikum im. T. Kościuszki w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniu 15.11.2021 uczestniczyli w wycieczce do Muzeum historii i kultury Żydów polskich Polin. Wyjazd do Warszawy zrealizowany został w ramach zadania publicznego pn. „Międzynarodowa wymiana młodzieży w formie on-line lub tradycyjnej”, na którego realizację otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki. 17.11.2021 10:15    2
Rusza budowa V etapu Zagłoby
Rusza budowa V etapu Zagłoby
Wykonawca przejął teren pod budowę V odcinka ulicy Zagłoby. Nową drogą pojedziemy w 2024 roku. 16.11.2021 20:44    1
Rozmowa z Tomaszem Kopcem
Rozmowa z Tomaszem Kopcem
16.11.2021 16:00    2    12
Magdalena Zieleń doceniona przez ministra
Magdalena Zieleń doceniona przez ministra
Radna Sejmiku Magdalena Zieleń została uhonorowana odznaką „Za Zasługi dla Finansów Publicznych Rzeczypospolitej Polskiej". 16.11.2021 15:09
Remondis wygrywa przetarg. Zarzuty odrzucone
Remondis wygrywa przetarg. Zarzuty odrzucone
10 listopada Krajowa Izba Odwoławcza rozpatrywała sprawę odwołania od wyników przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Odwołanie zostało złożone przez kontroferenta - firmę-„FART BIS” Sp. z o.o., która aktualnie zajmuje się odbiorem śmieci. Dziś poznaliśmy wynik tej rozprawy. 16.11.2021 15:04    3
EKO PATROL na tropie w Ostrowcu Świętokrzyskim
EKO PATROL na tropie w Ostrowcu Świętokrzyskim
16.11.2021 14:59    1
OSTROWIEC | Wstrzymane przyjęcia na rehabilitację
OSTROWIEC | Wstrzymane przyjęcia na rehabilitację
W ostrowieckim szpitalu zarezerwowanych będzie 30 łóżek dla pacjentów z COVID - 19. Z tego powodu oddział rehabilitacji dziennej, zostanie przeniesiony w inne miejsce. 16.11.2021 14:53
OPATÓW | Jedna oferta na basen
OPATÓW | Jedna oferta na basen
Gmina Opatów otworzyła oferty na odbudowę basenu na Kani. Modernizacją miejsca letniego wypoczynku, zainteresowana jest tylko jedna firma. 16.11.2021 14:44
Trwają prace archeologiczne w Rezerwacie „Krzemionki”
Trwają prace archeologiczne w Rezerwacie „Krzemionki”
W południowej części Rezerwatu „Krzemionki” archeolodzy najpierw przygotowywali teren, a następnie rozpoczęli badania geofizyczne. Dzięki temu wkrótce dowiemy się jak daleko sięgało pole eksploatacyjne, gdzie jest jego granica, a także z jakimi kopalniami, obiektami górniczymi miano do czynienia w najdalszym części rezerwatu. To pierwsze tego typu badania, które prowadzone są w tym miejscu. 16.11.2021 13:33
OSTROWIEC | Przetarg na drogę wojewódzką jeszcze w tym roku?
OSTROWIEC | Przetarg na drogę wojewódzką jeszcze w tym roku?
W poniedziałek, 22 listopada, zbiorą się radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Jedna z uchwał będzie dotyczyła finansowania modernizacji odcinka drogi wojewódzkiej 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim. 16.11.2021 12:45    1
Poznaj historię i stwórz coś ceramicznego
Poznaj historię i stwórz coś ceramicznego
Najbliższe warsztaty z cyklu „Sobota w Muzeum” stać będą pod znakiem ceramiki. Dyrektor Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim, dr Andrzej Przychodni, przybliży jej początki i sposoby użytkowania w trakcie tysiącleci. 16.11.2021 12:25
Będą gabinety rehabilitacyjne, rekreacyjne a nawet SPA
Będą gabinety rehabilitacyjne, rekreacyjne a nawet SPA
Gmina Brody inwestuje w sferę zdrowotna i społeczną. Przebuduje budynek, w którym utworzy Centrum Edukacji Społecznej i Profilaktyki Zdrowotnej. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 6 mln złotych z czego ok. 3,5 mln złotych będzie pochodziło z dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 16.11.2021 10:03
Pier(w)si badamy profilaktycznie
Pier(w)si badamy profilaktycznie
Narodowy Fundusz Zdrowia w listopadzie kontynuuje ogólnopolską akcję Mamo! Mamo! Mammobus! tym razem pod hasłem „Pier(w)si badamy profilaktycznie!”. Pamiętajmy, że każda pora roku jest dobra, żeby zadbać o siebie. W Ostrowcu Świętokrzyskim mammobus zaparkuje na parkingu przy pływalni "Rawszczyzna" 21 listopada w godzinach od 9:00 do 14 :00. Rejestrować się można pod nr telefonu 583 257 602. Szczegółowy harmonogram w załączniku. 16.11.2021 08:59
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama