" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sandomierz

Eksperci pomagają rozwiązywać sandomierskie problemy
Eksperci pomagają rozwiązywać sandomierskie problemy

Sandomierz został zaproszony do udziału w prestiżowym programie szkoleniowym "Przywództwo w Samorządzie", realizowanym przez Fundację Szkoła Liderów we współpracy z Fundacją Veolia PL .

Wczoraj, 12:05
Wojsko zaprasza na piknik
Wojsko zaprasza na piknik

16 maja w Starachowicach odbyła się konferencja prasowa poseł Agaty Wojtyszek oraz przedstawicieli jednostek Wojska Polskiego, którzy mówili o organizacji pikniku w ramach Kampanii Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka: „Wstąp do dobrowolnej służby wojskowej”.

16.05.2022 13:14    1
Spotkanie z mistrzem Mądzikiem. Wspomnienia, plany i „Ethos”
Spotkanie z mistrzem Mądzikiem. Wspomnienia, plany i „Ethos”

W sobotę (7 maja) w sali ekspozycyjnej sandomierskiego Ratusza odbyło się godzinne spotkanie z Leszkiem Mądzikiem, twórcą sztuk wizualnych, wielokrotnie uhonorowanego tytułami i nagrodami w kraju oraz poza jego granicami za niezwykłą działalność i twórczość. Artysta opowiadał o swojej pracy w teatrze, dzielił się wspomnieniami z budowania scenografii, reżyserowania, fotografowania. Nawiązał do plakatów i grafik oraz genezy powstania „Ethosu”, którego okładki jego autorstwa, powiększone do rozmiaru plakatu, znalazły się na sandomierskiej wystawie. [relacja wideo ze spotkania wkrótce]

07.05.2022 21:24    3
Leszek Mądzik i "ETHOS" już w sobotę w Ratuszu
Leszek Mądzik i "ETHOS" już w sobotę w Ratuszu

W sobotę 7 maja 2022 r. o godz. 17:00 w Sali Ekspozycyjnej sandomierskiego Ratusza odbędzie się otwarcie wystawy pt. "Leszek Mądzik i ETHOS".

06.05.2022 18:52    2
Co warto wiedzieć o sandomierskiej szlachcie?
Co warto wiedzieć o sandomierskiej szlachcie?

Muzeum Zamkowe w Sandomierzu oraz Towarzystwo Naukowe Sandomierskie zapraszają do udziału w cyklu wykładów towarzyszących wystawie "Szlachta sandomierska na Sejmie Wielkim 1788-1792".

05.05.2022 19:53
To był dzień modlitwy o powołania
To był dzień modlitwy o powołania

Po raz 20. społeczność Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu zaprosiła mieszkańców diecezji sandomierskiej na Dzień Otwartej Furty.

30.04.2022 16:51    3
Sobota dniem Otwartej Furty
Sobota dniem Otwartej Furty

30 kwietnia 2022 roku społeczność Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu zaprasza na XX Dzień Otwartej Furty.

29.04.2022 15:14
Zdewastowano wiaty przystankowe
Zdewastowano wiaty przystankowe

Wiaty przystankowe przy ulicy Żeromskiego, Koseły oraz Armii Krajowej w Sandomierzu zostały zdewastowane.

28.04.2022 19:26
XX Dzień Otwartej Furty
XX Dzień Otwartej Furty

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego zaprasza w sobotę, 30 kwietnia na Dzień Otwartej Furty. Już po raz XX seminarium otworzy swoje podwoje dla młodych, którzy z wielu parafii w diecezji przybędą wraz ze swoimi duszpasterzami do Sandomierza. Seminarium odwiedzą osoby działające w parafialnych kołach przyjaciół, a także mieszkańcy miasta i turyści. Szczegółowy program wydarzenia zamieszczono na plakacie

25.04.2022 10:39
W których szpitalach można odwiedzić pacjenta?
W których szpitalach można odwiedzić pacjenta?

Dyrektorzy niektórych lecznic w regionie luzują obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i otwierają szpitale dla odwiedzających.

19.04.2022 12:34
pochmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Ostrowiec

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A.Treść komentarza: Super! Gratulacje, szpital piekny, dyrektor musi zadbac o kadrę i przyjmować duzą ilosć specjalistów, dawać szansę młodym aby wracali do Ostrowca bo perspektywy są tylko zachęty nie ma ze strony władz i opinii ludzi niestety. Chętnie bym wrocila po latach do Ostrowca mając 15 letnie doswiadczenie kliniczne ale ludzie i ich wrzucanie wszystkich do worka nie zachęca. Mam nadzieje, ze sie to zmieniŹródło komentarza: Śmigłowce już lądują na dachu ostrowieckiego szpitalaAutor komentarza: MonikaTreść komentarza: Super przedszkole polecamŹródło komentarza: „Smyki” biorą udział w międzynarodowym programie dwujęzycznościAutor komentarza: Antoni FlorczakTreść komentarza: Dziękuję za zaproszenie. Macie Browar i to pelen kultury. Gratulacje i trochę zazdroszczę.Źródło komentarza: Fotograficzne pocztówki z GalicjiAutor komentarza: JanTreść komentarza: Pani konserwator jakoś nie pała radością a to przecież awans zawodowy. Chyba wina fotografa.Źródło komentarza: Wojewódzki konserwator zabytków odebrał nominacjęAutor komentarza: kodoTreść komentarza: I wtedy to mogą być też takie rzeczy ....Czy jednak lista pozycji jest mocno ograniczona? Gdzie mogę ją znaleźć?Źródło komentarza: Można wnioskować o doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Jak dla mnie to dobra wiadomość im więcej programu tym więcej osób skorzysta z niego i wymienią stare piece na ekologiczne kotły . Same plus . Będzie więcej czyste powietrza dla wszystkich https://www.czystepowietrze.eu/pomoc-w-wypelnianiu-wnioskowŹródło komentarza: WFOŚiGW | 20 tysięcy umów na „Czyste Powietrze”
Reklama