" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sadowie

Nie jest prosto garnki lepić
Nie jest prosto garnki lepić

We wtorek, 17 maja, w Domu Spokojnej Książki odbyły się warsztaty garncarskie. Dzieci miały okazję ulepić gliniane naczynia pod okiem ludowej artystki, Elżbiety Klimaczak.

19.05.2022 09:00
Czy w XXI wieku można zostać czeladnikiem drukarskim?
Czy w XXI wieku można zostać czeladnikiem drukarskim?

W Domu Spokojnej Książki uczniowie ze szkoły podstawowej w Sadowiu poznawali dawne techniki drukarskie, pracując z prasą drukarską wzorowaną na maszynie Gutenberga. Samodzielnie układali czcionki i odbijali pieczęcie w laku, zdobywając certyfikat czeladnika drukarskiego.

12.05.2022 10:03    1
Nowy wóz i sztandar dla OSP Wszechświęte
Nowy wóz i sztandar dla OSP Wszechświęte

W miejscowości Wszechświęte odbyły się oficjalne uroczystości nadania sztandaru i przekazania wozu strażackiego dla tamtejszej jednostki OSP.

01.05.2022 16:43
1 maja we Wszechświętych zapowiada się wyjątkowo
1 maja we Wszechświętych zapowiada się wyjątkowo

Wójt Gminy Sadowie oraz strażacy z OSP Wszechświęte zapraszają na uroczyste przekazanie nowego wozu strażackiego oraz poświęcenie sztandaru jednostki.

29.04.2022 15:41    1
Będzie termomodernizacja gminnych budynków
Będzie termomodernizacja gminnych budynków

Gmina Sadowie pozyskała kolejne środki finansowe na działania, które pomogą dbać o środowisko i oszczędzać.

19.04.2022 12:01
Wesołych Świąt z Sadowia
Wesołych Świąt z Sadowia
16.04.2022 06:00
SADOWIE | Bezpłatne badania dla Pań
SADOWIE | Bezpłatne badania dla Pań

W Gminie Sadowie dostępne będą darmowe badania mammografii cyfrowej i cytologii.

21.03.2022 15:17
Dziś króluje pączek
Dziś króluje pączek

W tym roku 24 lutego obchodzimy wyjątkowo uwielbiane święto, kiedy to na stołach królują pączki.

24.02.2022 14:18
SADOWIE: To był trudny i pracowity, ale dobry rok
SADOWIE: To był trudny i pracowity, ale dobry rok

Dla wielu samorządów rok 2021 był trudny, dla gminy Sadowie okazał się pracowity, ale bardzo dobry. Samorząd otrzymał dofinansowanie na łączną kwotę 10. milionów złotych. Dzięki tym pieniądzom podjęto działania społeczne oraz inwestycyjne.

31.12.2021 11:55    2
W nowym roku nie zabraknie inwestycji na rzecz kultury wiejskiej
W nowym roku nie zabraknie inwestycji na rzecz kultury wiejskiej

Blisko 19 mln złotych trafi do 51 samorządów i instytucji z województwa świętokrzyskiego na dofinansowanie inwestycji w obiekty pełniące funkcje kulturalne. W czwartek, 30 grudnia,  Bałtowie podpisano umowy z włodarzami gmin z powiatów ostrowieckiego, opatowskiego, staszowskiego i sandomierskiego.

31.12.2021 11:01    2
pochmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Ostrowiec

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A.Treść komentarza: Super! Gratulacje, szpital piekny, dyrektor musi zadbac o kadrę i przyjmować duzą ilosć specjalistów, dawać szansę młodym aby wracali do Ostrowca bo perspektywy są tylko zachęty nie ma ze strony władz i opinii ludzi niestety. Chętnie bym wrocila po latach do Ostrowca mając 15 letnie doswiadczenie kliniczne ale ludzie i ich wrzucanie wszystkich do worka nie zachęca. Mam nadzieje, ze sie to zmieniŹródło komentarza: Śmigłowce już lądują na dachu ostrowieckiego szpitalaAutor komentarza: MonikaTreść komentarza: Super przedszkole polecamŹródło komentarza: „Smyki” biorą udział w międzynarodowym programie dwujęzycznościAutor komentarza: Antoni FlorczakTreść komentarza: Dziękuję za zaproszenie. Macie Browar i to pelen kultury. Gratulacje i trochę zazdroszczę.Źródło komentarza: Fotograficzne pocztówki z GalicjiAutor komentarza: JanTreść komentarza: Pani konserwator jakoś nie pała radością a to przecież awans zawodowy. Chyba wina fotografa.Źródło komentarza: Wojewódzki konserwator zabytków odebrał nominacjęAutor komentarza: kodoTreść komentarza: I wtedy to mogą być też takie rzeczy ....Czy jednak lista pozycji jest mocno ograniczona? Gdzie mogę ją znaleźć?Źródło komentarza: Można wnioskować o doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Jak dla mnie to dobra wiadomość im więcej programu tym więcej osób skorzysta z niego i wymienią stare piece na ekologiczne kotły . Same plus . Będzie więcej czyste powietrza dla wszystkich https://www.czystepowietrze.eu/pomoc-w-wypelnianiu-wnioskowŹródło komentarza: WFOŚiGW | 20 tysięcy umów na „Czyste Powietrze”
Reklama