Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Kultura:

MUZEUM ZAMKOWE

Co warto wiedzieć o sandomierskiej szlachcie?
Co warto wiedzieć o sandomierskiej szlachcie?

Muzeum Zamkowe w Sandomierzu oraz Towarzystwo Naukowe Sandomierskie zapraszają do udziału w cyklu wykładów towarzyszących wystawie "Szlachta sandomierska na Sejmie Wielkim 1788-1792".

05.05.2022 19:53
Jeździec na siwym koniu w Sandomierzu
Jeździec na siwym koniu w Sandomierzu
18.04.2022 10:00    1
Reklama
Reklama
Muzeum Zamkowe prezentuje szlachtę sandomierską na Sejmie Wielkim 1788-1792
Muzeum Zamkowe prezentuje szlachtę sandomierską na Sejmie Wielkim 1788-1792

Pod patronatem honorowym Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Elżbiety Witek, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego od 5 kwietnia do 3 lipca, w Muzeum zamkowym w Sandomierzu można będzie oglądać ekspozycję pod tytułem „Szlachta sandomierska na Sejmie Wielkim 1788-1792”. Wystawa zorganizowana została z okazji dwusetnej rocznicy zakończenia Sejmu Wielkiego i ma przybliżyć ten ważny okres w dziejach historycznej ziemi sandomierskiej.

03.04.2022 08:32
Wystawa „Nabytki Muzeum Zamkowego w Sandomierzu 2020-2021” oficjalnie otwarta
Wystawa „Nabytki Muzeum Zamkowego w Sandomierzu 2020-2021” oficjalnie otwarta

We wtorek 25 stycznia, podczas kameralnego wernisażu po raz pierwszy zaprezentowano wystawę poświęconą najnowszym obiektom w zbiorach Muzeum Zamkowego w Sandomierzu.

27.01.2022 07:45
Czy Muzeum Zamkowe w Sandomierzu przejmie zamek na własność?
Czy Muzeum Zamkowe w Sandomierzu przejmie zamek na własność?

Wystawy czasowe o związkach szlachty sandomierskiej z Sejmem Wielkim i uchwaleniem Konstytucji 3 maja, a także król Władysław Jagiełło w twórczości Jana Matejki to plany Muzeum Zamkowego na 2022 rok. Sandomierskie muzeum zamierza również zmienić ekspozycję stałą.

21.01.2022 14:39
Reklama
„Jeździec na siwym koniu” w Muzeum Zamkowym
„Jeździec na siwym koniu” w Muzeum Zamkowym

Piotr Michałowski, polski malarz epoki romantyzmu. Autor takich dzieł jak „Szarża w wąwozie Somosierra”, „Rajtar”, „Błękitny chłopiec”, a także „Amazonka”. Od kilku tygodni jego dzieło, „Jeździec na siwym koniu” znajduje się w zbiorach Muzeum Zamkowego w Sandomierzu.

07.01.2022 11:54    2
Sandomierskie muzeum w elitarnym gronie
Sandomierskie muzeum w elitarnym gronie

Od 1 stycznia 2022 roku do grona elitarnych muzeów zamkowych dołącza muzeum w Sandomierzu. Przypomnijmy, dotychczasowa nazwa instytucji brzmiała Muzeum Okręgowe.

03.01.2022 13:54    1
KORONA SANDOMIERSKA
KORONA SANDOMIERSKA
01.01.2021 19:00    5
Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zmieni nazwę
Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zmieni nazwę

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zmienia nazwę. Od 1 stycznia 2022 roku perłą Sandomierza będzie Muzeum Zamkowe. To jednak nie koniec zmian. Z pierwszym dniem nowego roku za Muzeum Zamkowe odpowiadać będzie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Zmiany w gronie organizatorów uszczegółowił podpisany 20 grudnia aneks do umowy o współprowadzeniu instytucji.   

21.12.2021 15:44    1
100 lat Muzeum w Sandomierzu
100 lat Muzeum w Sandomierzu
26.11.2021 12:08    2
KOMENTARZE
Autor komentarza: whiskasTreść komentarza: "Wróbel i kot" Czarny kot Psot wlazł na wysoki płot Wolno przechadza się po żerdzi "Ale nudy" - stanowczo stwierdził Grzbiet wygina i o żerdź ostrzy pazury "Miaaał! Widzę wszystko z tej góry. Ale nic ciekawego nie widzę. O! Tam mała mysz! Ale myszy nie łapię, Bo się ich brzydzę." Na gałęzi wróbel ćwierka i ćwierka Kot Psot spogląda na wróbelka A wróbel na to: " - Co tak nerwowo kocie łazisz po płocie? - Ja chcę się wróblu w coś pobawić. - odparł kot - Ćwir! Ćwir! Ty kocie chcesz się pobawić? A może chcesz coś zjeść? No to uciekam. Cześć! - Zaczekaj wróblu! Nie uciekaj! Ja Ciebie nie zjem. Przyrzekam! - Oj! Kłamiesz kocie Psocie. Ja odlatuję, bo zbyt nerwowo łazisz po tym płocie. - Miaaał! Ja tylko na zabawę ochotę żem miał."Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: GuruTreść komentarza: To ze osm go sprzedaje to skandal stulecia..jak oni reprezentują mieszkancowŹródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: A zdjęcie reklamujące dni muzyki z ostatniego koncertu na Piaskach. Muzyczne Wieczory mają jednak swój styl i poziom. Trzeba uczyć się od najlepszych. Dobry macie wzór.Źródło komentarza: Przed nami weekend dla melomanówAutor komentarza: Kot "Stalin."Treść komentarza: Za to mamy pomnik Wojtyły na Kościelnej.Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: dsgdfgTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7149479Źródło komentarza: Za nami DNI OSTROWCA 2022Autor komentarza: ...___Treść komentarza: Panie Prezesie daj pan spokój! NaprawdęŹródło komentarza: Kłopoty mieszkańców z parkingiemAutor komentarza: KapecTreść komentarza: Wszystkie miasta mają jakiś pomnik. My mamy naszego miga.mam 43 lata i jest dla mnie sentymentalny bo przypomina mi moje dzieciństwo. Najlepiej zagrajcie ten ostrowiec i posadźcie ziemniaki bo dotego nasze władze zmierzaŹródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: ...---...---Treść komentarza: Cha,Cha...... Teatrzyk na 6 :) Dajcie spokój. Przeproście I Spadajcie !Źródło komentarza: Będzie duża obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama