Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

ZAPROSZENIA NA WYDARZENIA

Przed nami weekend dla melomanów
Przed nami weekend dla melomanów

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na cykl koncertów w ramach XIV Dni Muzyki. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne zaproszenia można odbierać w recepcji Ostrowieckiego Browaru Kultury. Ilość miejsc ograniczona.

Wczoraj, 15:52    1    2
BWA zmienia ekspozycję. Wernisaże nowych wystaw już w piątek
BWA zmienia ekspozycję. Wernisaże nowych wystaw już w piątek

Wernisaż wystaw „I Am My Family” Rafaela Goldchaina i „ZAAM” Marka Cecuły zaplanowano na piątek, 7 października, o godz. 18:00. Pracom artystów przez najbliższe tygodnie towarzyszyć będą zajęcia i warsztaty edukacyjne. W przestrzeniach ostrowieckiej galerii zaprezentowane zostaną również prace ostrowieckiego plastyka. (zobacz wideo)

Wczoraj, 12:53    2
Reklama
Reklama
Konferencja naukowa w stulecie odkrycia krzemionkowskich kopalń
Konferencja naukowa w stulecie odkrycia krzemionkowskich kopalń

W dniach 6 i 7 października 2022 roku w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki odbędzie się konferencja pt. „Krzemionki. 100 lat od odkrycia”. To kolejny element obchodów 100-lecia odkrycia kopalń krzemienia pasiastego w Krzemionkach.

03.10.2022 11:11
Dla takich ludzi warto pisać
Dla takich ludzi warto pisać

Muzeum Zamkowe w Sandomierzu oraz Towarzystwo Naukowe Sandomierskie zapraszają do udziału w spotkaniu literackim pt. „Dla takich ludzi warto pisać - sandomierska korespondencja Edwarda Stachury do Zofii Bażant”, organizowanego w 85. rocznicę urodzin pisarza.

03.10.2022 08:35
Noc Bibliotek już w sobotę
Noc Bibliotek już w sobotę

W sobotę, 1 października, odbędzie się VIII odsłona Nocy Bibliotek. W akcję włączyły się Biblioteka Pedagogiczna, filia w Ostrowcu Świętokrzyskim, oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

30.09.2022 15:19    1
Reklama
Święto myśliwych i leśników już w sobotę
Święto myśliwych i leśników już w sobotę

1 października po raz szósty odbędzie się Ostrowiecki Hubertus.

29.09.2022 15:09
Skonsultuj swoje dziecko z dietetykiem
Skonsultuj swoje dziecko z dietetykiem

Istnieje jeszcze możliwość skorzystania z pakietu dietetycznego skierowanego do dzieci w wieku 6 - 16 lat z nadwagą lub niedowagą. Konsultacje profilaktyczne z dietetykiem organizuje starostwo powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zostało jeszcze kilka zaproszeń

28.09.2022 12:22
Ostatnie wolne miejsca na kulturalne wojaże
Ostatnie wolne miejsca na kulturalne wojaże

Projekt "Wojaże dla wrażeń", realizowany przez Miejskie Centrum Kultury, spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. W czwartek o godzinie 8.30 grupa osób wyjedzie na pierwszą kulturalną wyprawę do Narodowej Galerii Sztuki Zachęta i Muzeum Sztuki Współczesnej. Na kolejne wyjazdy pozostały ostatnie wolne miejsca.

28.09.2022 09:37    1
Ekologia na ekranie już w najbliższy poniedziałek
Ekologia na ekranie już w najbliższy poniedziałek

19 września 2022 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach organizuje wydarzenie plenerowe pn. „Eko Kino”. Ta cykliczna impreza odbędzie się w Kielcach na Placu Artystów w godz. od 9.00 do 17.00.

16.09.2022 10:08    1
Świętokrzyskie wesele w ostrowieckim parku
Świętokrzyskie wesele w ostrowieckim parku

18 września w Ostrowcu Świętokrzyskim, w parku miejskim na terenie zieleni w okolicach molo odbędzie się Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich. Uczestnicy imprezy o godz. 17.00 będą mogli zobaczyć obrzęd weselny. o 19.00 zagra kapela Drewutnia.

14.09.2022 17:19    3
KOMENTARZE
Autor komentarza: whiskasTreść komentarza: "Wróbel i kot" Czarny kot Psot wlazł na wysoki płot Wolno przechadza się po żerdzi "Ale nudy" - stanowczo stwierdził Grzbiet wygina i o żerdź ostrzy pazury "Miaaał! Widzę wszystko z tej góry. Ale nic ciekawego nie widzę. O! Tam mała mysz! Ale myszy nie łapię, Bo się ich brzydzę." Na gałęzi wróbel ćwierka i ćwierka Kot Psot spogląda na wróbelka A wróbel na to: " - Co tak nerwowo kocie łazisz po płocie? - Ja chcę się wróblu w coś pobawić. - odparł kot - Ćwir! Ćwir! Ty kocie chcesz się pobawić? A może chcesz coś zjeść? No to uciekam. Cześć! - Zaczekaj wróblu! Nie uciekaj! Ja Ciebie nie zjem. Przyrzekam! - Oj! Kłamiesz kocie Psocie. Ja odlatuję, bo zbyt nerwowo łazisz po tym płocie. - Miaaał! Ja tylko na zabawę ochotę żem miał."Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: GuruTreść komentarza: To ze osm go sprzedaje to skandal stulecia..jak oni reprezentują mieszkancowŹródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: A zdjęcie reklamujące dni muzyki z ostatniego koncertu na Piaskach. Muzyczne Wieczory mają jednak swój styl i poziom. Trzeba uczyć się od najlepszych. Dobry macie wzór.Źródło komentarza: Przed nami weekend dla melomanówAutor komentarza: Kot "Stalin."Treść komentarza: Za to mamy pomnik Wojtyły na Kościelnej.Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: dsgdfgTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7149479Źródło komentarza: Za nami DNI OSTROWCA 2022Autor komentarza: ...___Treść komentarza: Panie Prezesie daj pan spokój! NaprawdęŹródło komentarza: Kłopoty mieszkańców z parkingiemAutor komentarza: KapecTreść komentarza: Wszystkie miasta mają jakiś pomnik. My mamy naszego miga.mam 43 lata i jest dla mnie sentymentalny bo przypomina mi moje dzieciństwo. Najlepiej zagrajcie ten ostrowiec i posadźcie ziemniaki bo dotego nasze władze zmierzaŹródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: ...---...---Treść komentarza: Cha,Cha...... Teatrzyk na 6 :) Dajcie spokój. Przeproście I Spadajcie !Źródło komentarza: Będzie duża obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama