" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ćmielów

W Ćmielowie grali o Porcelanowy Mikrofon
W Ćmielowie grali o Porcelanowy Mikrofon

W niedzielę odbył się I Przegląd Zespołów Weselnych i Biesiadnych o Porcelanowy Mikrofon Burmistrz Ćmielowa.

Wczoraj, 18:16
Dni Ćmielowa 2022
Dni Ćmielowa 2022

21 i 22 maja odbywają się Dni Ćmielowa. W programie przygotowanym przez organizatorów obok występów artystycznych dzieci ze szkół i przedszkola samorządowego w Ćmielowie znalazły się również występy zaproszonych zespołów, zabawa taneczna, przegląd kapel weselnych. Swoje wyroby i produkty na specjalnie zaaranżowanych stoiskach wystawiają Koła Gospodyń Wiejskich.

21.05.2022 20:12    1
517 lat temu Ćmielów otrzymał prawa miejskie. Uroczystości rocznicowe odbyły się w nietypowej scenerii, na rondach
517 lat temu Ćmielów otrzymał prawa miejskie. Uroczystości rocznicowe odbyły się w nietypowej scenerii, na rondach

W czwartek w Ćmielowie, na dwóch rondach w ciągu drogi wojewódzkiej, które znajdują się po obu stronach miasta, odbyły się uroczystości z okazji 517 rocznicy nadania praw miejskich.

19.05.2022 18:43    2
W Ćmielowie zainaugurowano Operację Czysta Rzeka
W Ćmielowie zainaugurowano Operację Czysta Rzeka

14 maja, o godzinie 10:00 w Ćmielowie zainaugurowano letnią odsłonę akcji Operacja Czysta Rzeka.

14.05.2022 14:55    1
Wybrano patronów, będzie poświęcenie
Wybrano patronów, będzie poświęcenie

19 maja, 517 lat temu, Ćmielów otrzymał prawa miejskie. W tym roku rocznica zostanie uczczona w sposób nietypowy. Dwa ronda w ciągu drogi wojewódzkiej 755, które znajdują się po obu stronach miasta, oficjalnie otrzymają patronów i będą poświęcone. Nazwy wybrali mieszkańcy w konsultacjach społecznych. Rondo w Wólce Wojnowskiej otrzyma nazwę im. Legionów Polskich a rondo w Ćmielowie będzie im. ks. Juliusza Chyżewskiego.

13.05.2022 21:05    2
Operacja Czysta Rzeka wraca w letniej odsłonie
Operacja Czysta Rzeka wraca w letniej odsłonie

14 i 15 maja po raz kolejny na rzece Kamienna pojawią się miłośnicy kajakarstwa i przyjaciele naszej planety, którzy w społecznym czynie dołączyli do Operacji Czysta Rzeka.

12.05.2022 12:39    1
Wiata przystankowa stanie w Rudzie Kościelnej
Wiata przystankowa stanie w Rudzie Kościelnej

Od dwóch lat na przystanku w Rudzie Kościelnej nie ma wiaty. Uciążliwości mieszkańców powinny skończyć się w tym roku, ponieważ gmina zakończyła procedurę nieodpłatnego przejęcia działki, na której ma stanąć wiata.

11.05.2022 09:54
Nie będzie kopalni w Rudzie Kościelnej
Nie będzie kopalni w Rudzie Kościelnej

Burmistrz Joanna Suska odmówiła ustalenia warunków korzystania ze środowiska dla kopalni odkrywkowej wapienia w Rudzie Kościelnej. Spółka, która planuje uruchomić wydobycie kamienia ma 14 dnia na złożenie odwołania.

05.05.2022 20:42    5
Ćmielowskie obchody Święta Konstytucji
Ćmielowskie obchody Święta Konstytucji

Mszą świętą w intencji Ojczyzny rozpoczęły się w Ćmielowie obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przemaszerowali na plac w Rynku, gdzie pod pomnikiem złożono kwiaty. Po wysłuchaniu okolicznościowych przemówień wystąpili uczniowie ze szkoły w Brzóstowej, którzy przygotowali tematyczną cześć artystyczną.

03.05.2022 11:00    2
Ceny zbóż rekordowo wysokie
Ceny zbóż rekordowo wysokie

Ceny zbóż na skupie dawno tak wysokie nie były. Rolnicy, którzy decydują się sprzedać plony, mówią wprost. To, co zarobią na zbożach i tak nie pokryje kosztów ich produkcji.

29.04.2022 14:09
pochmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Ostrowiec

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A.Treść komentarza: Super! Gratulacje, szpital piekny, dyrektor musi zadbac o kadrę i przyjmować duzą ilosć specjalistów, dawać szansę młodym aby wracali do Ostrowca bo perspektywy są tylko zachęty nie ma ze strony władz i opinii ludzi niestety. Chętnie bym wrocila po latach do Ostrowca mając 15 letnie doswiadczenie kliniczne ale ludzie i ich wrzucanie wszystkich do worka nie zachęca. Mam nadzieje, ze sie to zmieniŹródło komentarza: Śmigłowce już lądują na dachu ostrowieckiego szpitalaAutor komentarza: MonikaTreść komentarza: Super przedszkole polecamŹródło komentarza: „Smyki” biorą udział w międzynarodowym programie dwujęzycznościAutor komentarza: Antoni FlorczakTreść komentarza: Dziękuję za zaproszenie. Macie Browar i to pelen kultury. Gratulacje i trochę zazdroszczę.Źródło komentarza: Fotograficzne pocztówki z GalicjiAutor komentarza: JanTreść komentarza: Pani konserwator jakoś nie pała radością a to przecież awans zawodowy. Chyba wina fotografa.Źródło komentarza: Wojewódzki konserwator zabytków odebrał nominacjęAutor komentarza: kodoTreść komentarza: I wtedy to mogą być też takie rzeczy ....Czy jednak lista pozycji jest mocno ograniczona? Gdzie mogę ją znaleźć?Źródło komentarza: Można wnioskować o doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Jak dla mnie to dobra wiadomość im więcej programu tym więcej osób skorzysta z niego i wymienią stare piece na ekologiczne kotły . Same plus . Będzie więcej czyste powietrza dla wszystkich https://www.czystepowietrze.eu/pomoc-w-wypelnianiu-wnioskowŹródło komentarza: WFOŚiGW | 20 tysięcy umów na „Czyste Powietrze”
Reklama