" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kultura

Krzemionki na pierwszym miejscu w województwie
Krzemionki na pierwszym miejscu w województwie

Dzięki głosom internautów Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki uplasowało się na pierwszym miejscu w województwie świętokrzyskim w Ogólnopolskim Konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." oraz na czwartej pozycji w Polsce wśród obiektów kultury.

Wczoraj, 11:38    1
Wracają Ostrowieckie Spotkania Szantowe
Wracają Ostrowieckie Spotkania Szantowe

W sobotę, 21 maja, w Amfiteatrze w Parku Miejskim odbędą się Ostrowieckie Spotkania Szantowe. Wystąpią zespoły: „North Cape” i „Pod Wiatr”.

19.05.2022 19:29    3
Manga w wykonaniu młodych artystów
Manga w wykonaniu młodych artystów

16 maja 2022 roku w starachowickim Parku Kultury odbył się wernisaż wystawy „Manga Art”.

19.05.2022 13:16    1
Uwaga! Trucizna w lesie, ogrodzie...
Uwaga! Trucizna w lesie, ogrodzie...

W sobotę, 21 maja w Krzemionkach odbędą się kolejne warsztaty edukacyjne z cyklu „Sobota w Muzeum”.

18.05.2022 10:20    1
Nocne zwiedzanie Browaru Saskich
Nocne zwiedzanie Browaru Saskich

Niecodzienną ofertę na Noc Muzeów przygotowali pracownicy instytucji funkcjonujących w Ostrowieckim Browarze Kultury. Od godziny 20.00 chętni mogli nie tylko zwiedzić na co dzień niedostępne miejsca biblioteki czy zakamarki MCK-u, ale również wziąć udział warsztatach z „Panem od plastyki”.

14.05.2022 22:41    6
Celtycka noc w Krzemionkach
Celtycka noc w Krzemionkach

14 maja, po dwóch latach przerwy nadeszła Noc Muzeów - wydarzenie kulturalne, które polega na udostępnianiu galerii, muzeów oraz instytucji kultury w godzinach nocnych. Do akcji włączyło się Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim i stworzyło okazję do tego, by posłuchać nieco o Celtach.

14.05.2022 22:36    3
Rozmowy o sztuce i o życiu po angielsku
Rozmowy o sztuce i o życiu po angielsku

W czwartek, 12 maja, w ostrowieckim BWA odbyło się spotkanie z cyklu „Let's talk about art” w ramach Ostrowieckiego Klubu Dyskusyjnego.

13.05.2022 15:25
Biblioteka na krańcach świata
Biblioteka na krańcach świata

Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła dzieci i młodzież na warsztaty „pod chmurką”.

13.05.2022 14:13    1
Samorządowa debata o kulturze
Samorządowa debata o kulturze

12 maja 2022 roku w Krzemionkach odbyła się „Debata samorządowa o kulturze” zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w ramach Konwentu Marszałków Województw RP.

12.05.2022 11:20    1
Zielone światło dla energii w Starachowicach
Zielone światło dla energii w Starachowicach

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na XI Noc Muzeów, która odbędzie się 14 maja 2022 roku.

12.05.2022 10:50    1
pochmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Ostrowiec

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A.Treść komentarza: Super! Gratulacje, szpital piekny, dyrektor musi zadbac o kadrę i przyjmować duzą ilosć specjalistów, dawać szansę młodym aby wracali do Ostrowca bo perspektywy są tylko zachęty nie ma ze strony władz i opinii ludzi niestety. Chętnie bym wrocila po latach do Ostrowca mając 15 letnie doswiadczenie kliniczne ale ludzie i ich wrzucanie wszystkich do worka nie zachęca. Mam nadzieje, ze sie to zmieniŹródło komentarza: Śmigłowce już lądują na dachu ostrowieckiego szpitalaAutor komentarza: MonikaTreść komentarza: Super przedszkole polecamŹródło komentarza: „Smyki” biorą udział w międzynarodowym programie dwujęzycznościAutor komentarza: Antoni FlorczakTreść komentarza: Dziękuję za zaproszenie. Macie Browar i to pelen kultury. Gratulacje i trochę zazdroszczę.Źródło komentarza: Fotograficzne pocztówki z GalicjiAutor komentarza: JanTreść komentarza: Pani konserwator jakoś nie pała radością a to przecież awans zawodowy. Chyba wina fotografa.Źródło komentarza: Wojewódzki konserwator zabytków odebrał nominacjęAutor komentarza: kodoTreść komentarza: I wtedy to mogą być też takie rzeczy ....Czy jednak lista pozycji jest mocno ograniczona? Gdzie mogę ją znaleźć?Źródło komentarza: Można wnioskować o doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Jak dla mnie to dobra wiadomość im więcej programu tym więcej osób skorzysta z niego i wymienią stare piece na ekologiczne kotły . Same plus . Będzie więcej czyste powietrza dla wszystkich https://www.czystepowietrze.eu/pomoc-w-wypelnianiu-wnioskowŹródło komentarza: WFOŚiGW | 20 tysięcy umów na „Czyste Powietrze”
Reklama