" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

AKTUALNOŚCI

W Ćmielowie grali o Porcelanowy Mikrofon
W Ćmielowie grali o Porcelanowy Mikrofon

W niedzielę odbył się I Przegląd Zespołów Weselnych i Biesiadnych o Porcelanowy Mikrofon Burmistrz Ćmielowa.

Wczoraj, 18:16
Krzemionki na pierwszym miejscu w województwie
Krzemionki na pierwszym miejscu w województwie

Dzięki głosom internautów Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki uplasowało się na pierwszym miejscu w województwie świętokrzyskim w Ogólnopolskim Konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." oraz na czwartej pozycji w Polsce wśród obiektów kultury.

Wczoraj, 11:38    1
Dni Ćmielowa 2022
Dni Ćmielowa 2022

21 i 22 maja odbywają się Dni Ćmielowa. W programie przygotowanym przez organizatorów obok występów artystycznych dzieci ze szkół i przedszkola samorządowego w Ćmielowie znalazły się również występy zaproszonych zespołów, zabawa taneczna, przegląd kapel weselnych. Swoje wyroby i produkty na specjalnie zaaranżowanych stoiskach wystawiają Koła Gospodyń Wiejskich.

21.05.2022 20:12    1
Piknik wojskowy w Starachowicach. Wstąp do armii
Piknik wojskowy w Starachowicach. Wstąp do armii

W 32 miejscowościach w całej Polsce, odbywają się dziś pikniki wojskowe pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”. W województwie świętokrzyskim zorganizowano je w Starachowicach i Sandomierzu. Podstawowym celem jest zachęcenie do wstąpienia do armii. [relacja wideo wkrótce]

21.05.2022 15:44    1
Przyjaciele Niebieskiego Jeżyka wystartowali z pomocą
Przyjaciele Niebieskiego Jeżyka wystartowali z pomocą

21 maja na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się „Piknik sportowo-integracyjny z Niebieskim Jeżykiem”. Organizatorem było Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem i Innymi Niepełnosprawnościami „Niebieski Jeżyk” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

21.05.2022 11:19
Uwaga kierowcy. Węzeł Brezelia będzie częściowo zamknięty
Uwaga kierowcy. Węzeł Brezelia będzie częściowo zamknięty

Od środy (25 maja) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad częściowo zamyka ruch na węźle Brezelia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Utrudnienia potrwają do końca roku.

20.05.2022 13:44    4
Podpisano umowy wspierające samorzadową politykę senioralną
Podpisano umowy wspierające samorzadową politykę senioralną

Ponad 3,5 miliona złotych województwo świętokrzyskie otrzymało w bieżącym roku na realizację rządowego programu „Senior+”. Pieniądze zostaną wykorzystane na dofinansowanie dziennych domów „Senior+” i klubów „Senior+” lub tworzenie nowych placówek.

20.05.2022 13:15
Świętokrzyski Festyn Sportowy w gościnnym Zochcinku
Świętokrzyski Festyn Sportowy w gościnnym Zochcinku

W piątek, 20 maja, w Zochcinku odbył się Świętokrzyski Festyn Sportowy, w którym udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół z powiatu opatowskiego. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Malwina Kopron, brązowa medalistka olimpijska z Tokio w rzucie młotem i Łukasz Chwieduk, najpopularniejszy tiktoker piłkarski w Polsce. [relacja wideo wkrótce]

20.05.2022 12:52
Wracają Ostrowieckie Spotkania Szantowe
Wracają Ostrowieckie Spotkania Szantowe

W sobotę, 21 maja, w Amfiteatrze w Parku Miejskim odbędą się Ostrowieckie Spotkania Szantowe. Wystąpią zespoły: „North Cape” i „Pod Wiatr”.

19.05.2022 19:29    3
517 lat temu Ćmielów otrzymał prawa miejskie. Uroczystości rocznicowe odbyły się w nietypowej scenerii, na rondach
517 lat temu Ćmielów otrzymał prawa miejskie. Uroczystości rocznicowe odbyły się w nietypowej scenerii, na rondach

W czwartek w Ćmielowie, na dwóch rondach w ciągu drogi wojewódzkiej, które znajdują się po obu stronach miasta, odbyły się uroczystości z okazji 517 rocznicy nadania praw miejskich.

19.05.2022 18:43    2
pochmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Ostrowiec

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A.Treść komentarza: Super! Gratulacje, szpital piekny, dyrektor musi zadbac o kadrę i przyjmować duzą ilosć specjalistów, dawać szansę młodym aby wracali do Ostrowca bo perspektywy są tylko zachęty nie ma ze strony władz i opinii ludzi niestety. Chętnie bym wrocila po latach do Ostrowca mając 15 letnie doswiadczenie kliniczne ale ludzie i ich wrzucanie wszystkich do worka nie zachęca. Mam nadzieje, ze sie to zmieniŹródło komentarza: Śmigłowce już lądują na dachu ostrowieckiego szpitalaAutor komentarza: MonikaTreść komentarza: Super przedszkole polecamŹródło komentarza: „Smyki” biorą udział w międzynarodowym programie dwujęzycznościAutor komentarza: Antoni FlorczakTreść komentarza: Dziękuję za zaproszenie. Macie Browar i to pelen kultury. Gratulacje i trochę zazdroszczę.Źródło komentarza: Fotograficzne pocztówki z GalicjiAutor komentarza: JanTreść komentarza: Pani konserwator jakoś nie pała radością a to przecież awans zawodowy. Chyba wina fotografa.Źródło komentarza: Wojewódzki konserwator zabytków odebrał nominacjęAutor komentarza: kodoTreść komentarza: I wtedy to mogą być też takie rzeczy ....Czy jednak lista pozycji jest mocno ograniczona? Gdzie mogę ją znaleźć?Źródło komentarza: Można wnioskować o doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Jak dla mnie to dobra wiadomość im więcej programu tym więcej osób skorzysta z niego i wymienią stare piece na ekologiczne kotły . Same plus . Będzie więcej czyste powietrza dla wszystkich https://www.czystepowietrze.eu/pomoc-w-wypelnianiu-wnioskowŹródło komentarza: WFOŚiGW | 20 tysięcy umów na „Czyste Powietrze”
Reklama