Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lipnik

Umowa podpisana. Rusza budowa Świętokrzyskiego Centrum Przedsiębiorczości Rolnej
Umowa podpisana. Rusza budowa Świętokrzyskiego Centrum Przedsiębiorczości Rolnej

15 czerwca 2022 roku we Włostowie podpisana została umowa pomiędzy Powiatem Opatowskim a wykonawcą budowy Świętokrzyskiego Centrum Przedsiębiorczości Rolnej.

15.06.2022 15:23
Mieszkańcy mają potrzeby, a gmina plany
Mieszkańcy mają potrzeby, a gmina plany

Rewitalizacja parku we Włostowie oraz budowa żłobka w tej miejscowości. Takie ma plany wójt gminy Lipnik. To będzie już kolejna inwestycja w tej części gminy.

05.04.2022 09:37
Policja powróciła do posterunku w Lipniku
Policja powróciła do posterunku w Lipniku

Od piątku, 1 kwietnia w Lipniku działa posterunek policji. Obiekt powstał w wyniku przebudowy istniejącego już budynku i współpracy z miejscowym Urzędem Gminy. Całkowita wartość inwestycji to ponad 2,7 mln zł. W nowoczesnej siedzibie posterunku przewidziano 8 etatów policyjnych.

04.04.2022 11:34
Jest kasa na dwie świetlice. Umowy podpisane
Jest kasa na dwie świetlice. Umowy podpisane

Ponad 740 tysiące złotych dostanie gmina Lipnik z RPO na dofinansowanie prac remontowych w dwóch obiektach użyteczności publicznej. Wójt Andrzej Grządziel podpisał umowę z marszałkiem województwa, Andrzejem Bętkowskim.

25.03.2022 14:24
Ogłoszono przetarg na budowę Inkubatora Przemysłowego
Ogłoszono przetarg na budowę Inkubatora Przemysłowego

Starostwo Powiatowe w Opatowie ogłosiło przetarg na budowę Inkubatora Przemysłowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną - etap I, które ma powstać w gminie Lipnik, na terenie dawnej cukrowni we Włostowie. Oferty można składać do 4 kwietnia, do godziny 10.00.

23.03.2022 11:28
To będzie przeskok cywilizacyjny
To będzie przeskok cywilizacyjny

Samorządy gminne co roku wykładają własnego budżetu środki na remonty dróg. Na poprawę standardów i bezpieczeństwa na drogach włodarze gmin sięgają po środki zewnętrzne. 

09.03.2022 11:54
Druhowie OSP ruszyli z pomocą dla strażaków z Ukrainy
Druhowie OSP ruszyli z pomocą dla strażaków z Ukrainy

Żywność, ubrania, leki, środki higieniczne - to wszystko jest teraz potrzebne mieszkańcom Ukrainy. Wsparcia sprzętowego potrzebują również ukraińscy strażacy. Po wczorajszym apelu komendanta głównego PSP nadbrygadier. Andrzeja Bartkowiaka, odzew jest natychmiastowy.

27.02.2022 16:43    1
Drogi nie są najważniejsze
Drogi nie są najważniejsze

Włodarze gmin powiatu opatowskiego widzą potrzebę podnoszenia standardów życia mieszkańców swoich gmin. Tego oczekują od nich mieszkańcy. Już nie tylko dobra infrastruktura jest istotna.

18.02.2022 11:52
Rolnicze centrum we Włostowie staje się faktem
Rolnicze centrum we Włostowie staje się faktem

W marcu Starostwo Powiatowe w Opatowie planuje ogłosić przetarg na budowę hali na trenie po cukrowni we Włostowie. To pierwszy etap prac związanych z utworzeniem Świętokrzyskiego Centrum Przedsiębiorczości Rolnej.

14.02.2022 15:10    1
LIPNIK | Turysta nie będzie się tu nudził
LIPNIK | Turysta nie będzie się tu nudził

Miejsc wartych obejrzenia jest w Lipniku wiele dlatego samorząd gminy, wykorzystując swoje położenie, posiadane atrakcje, zabytki i organizowane wydarzenia chce przyciągnąć do siebie turystów.

20.01.2022 11:11
pochmurnie

Temperatura: 31°CMiasto: Ostrowiec

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BoriankaTreść komentarza: Borianki a nie Borowianki.Źródło komentarza: Wianki popłynęły. Noc Świętojańska w BoriiAutor komentarza: Patrzący z bliskaTreść komentarza: Pani Redaktor .Naczelna! Jeśli my, widzowie, proszeni jesteśmy o napisania komentarza do prezentowanych filmowych i informacyjnych materiałów, to oznacza, że mamy do siebie wzajemne zaufanie. Pozwoliłem sobie na komentarz odnośnie pomyłki daty obrad Rady Miasta na temat udzielenia absolutorium dla Pana Prezydenta O-ca J. Górczyńskiego. Komentarz mój ukazał się , aby z czasem zniknąć ! Czy jest to etyczne ? ,zgodne z obopólną normą wzajemności i zaufania? "Prawdziwa CNOTA krytyk się nie boi"." Virtus post nummus" - wpierw dbacie o majątek, a później dopiero o cnotę.( z Listów Horacego wyszydzającego Rzymian.). Pozostaję ,jak zawsze z szacunkiem, "patrzący z bliska". Oraz z nadzieją, że usunięty mój komentarz wróci na stosownie miejsce w rubryce Komentarze.Źródło komentarza: Prezydent Jarosława Górczyński z wotum zaufania od radnychAutor komentarza: Patrzący z bliska- niezmiennie!Treść komentarza: Szanowny Panie/Pani Redaktorku ( z LOKALNA TELEWIZJA*PL),... byle do wtorku ! Zanim napiszesz, informując o datach ważnych , mniej ważnych i tych nieważnych( ale przeznaczonych dla odbiorców!) ,proszę spoglądać w...KALENDARZ. Jeśli Sesja Absolutoryjna odbyła się w mieście Ostrowcu Św. we WTOREK był to 21. dzień czerwca. Jeśli jednak miało to miejsce we ŚRODĘ ,to nastąpiła nowa doba, i był to już 22. dzień czerwca b. r. Sam już nie wiem, kiedy miało miejsce udzielenie Panu Prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu, ABSOLUTORIUM. A data nie jest obojętna, bo np. nieobecni 21.06. mogli już być obecni 22. 06 ! Ot taki " lapsus datowy", a daje nam, mieszkańcom, coś do myślenia ! Może i Sz. Panu/Pani również?Źródło komentarza: Prezydent Jarosława Górczyński z wotum zaufania od radnychAutor komentarza: KubekTreść komentarza: Olbrzymia tragedia zwłaszcza że widząc co następuje nic nie możesz zrobić. Pewnie nie jeden chciałby pomóc lecz możesz tylko co naj wyżej odwrócić wzrok by tego nie oglądać, a rodzinie współczuć.Źródło komentarza: Tragedia na Pułankach. Kobieta skoczyła z wieżowcaAutor komentarza: ,Treść komentarza: "Sztuka jest sztuka" No coments.Źródło komentarza: Fatalna pomyłka w ostrowieckim szpitaluAutor komentarza: rumunTreść komentarza: a filmik ktoś maŹródło komentarza: Tragedia na Pułankach. Kobieta skoczyła z wieżowca
Reklama