" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lipnik

Mieszkańcy mają potrzeby, a gmina plany
Mieszkańcy mają potrzeby, a gmina plany

Rewitalizacja parku we Włostowie oraz budowa żłobka w tej miejscowości. Takie ma plany wójt gminy Lipnik. To będzie już kolejna inwestycja w tej części gminy.

05.04.2022 09:37
Policja powróciła do posterunku w Lipniku
Policja powróciła do posterunku w Lipniku

Od piątku, 1 kwietnia w Lipniku działa posterunek policji. Obiekt powstał w wyniku przebudowy istniejącego już budynku i współpracy z miejscowym Urzędem Gminy. Całkowita wartość inwestycji to ponad 2,7 mln zł. W nowoczesnej siedzibie posterunku przewidziano 8 etatów policyjnych.

04.04.2022 11:34
Jest kasa na dwie świetlice. Umowy podpisane
Jest kasa na dwie świetlice. Umowy podpisane

Ponad 740 tysiące złotych dostanie gmina Lipnik z RPO na dofinansowanie prac remontowych w dwóch obiektach użyteczności publicznej. Wójt Andrzej Grządziel podpisał umowę z marszałkiem województwa, Andrzejem Bętkowskim.

25.03.2022 14:24
Ogłoszono przetarg na budowę Inkubatora Przemysłowego
Ogłoszono przetarg na budowę Inkubatora Przemysłowego

Starostwo Powiatowe w Opatowie ogłosiło przetarg na budowę Inkubatora Przemysłowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną - etap I, które ma powstać w gminie Lipnik, na terenie dawnej cukrowni we Włostowie. Oferty można składać do 4 kwietnia, do godziny 10.00.

23.03.2022 11:28
To będzie przeskok cywilizacyjny
To będzie przeskok cywilizacyjny

Samorządy gminne co roku wykładają własnego budżetu środki na remonty dróg. Na poprawę standardów i bezpieczeństwa na drogach włodarze gmin sięgają po środki zewnętrzne. 

09.03.2022 11:54
Druhowie OSP ruszyli z pomocą dla strażaków z Ukrainy
Druhowie OSP ruszyli z pomocą dla strażaków z Ukrainy

Żywność, ubrania, leki, środki higieniczne - to wszystko jest teraz potrzebne mieszkańcom Ukrainy. Wsparcia sprzętowego potrzebują również ukraińscy strażacy. Po wczorajszym apelu komendanta głównego PSP nadbrygadier. Andrzeja Bartkowiaka, odzew jest natychmiastowy.

27.02.2022 16:43    1
Drogi nie są najważniejsze
Drogi nie są najważniejsze

Włodarze gmin powiatu opatowskiego widzą potrzebę podnoszenia standardów życia mieszkańców swoich gmin. Tego oczekują od nich mieszkańcy. Już nie tylko dobra infrastruktura jest istotna.

18.02.2022 11:52
Rolnicze centrum we Włostowie staje się faktem
Rolnicze centrum we Włostowie staje się faktem

W marcu Starostwo Powiatowe w Opatowie planuje ogłosić przetarg na budowę hali na trenie po cukrowni we Włostowie. To pierwszy etap prac związanych z utworzeniem Świętokrzyskiego Centrum Przedsiębiorczości Rolnej.

14.02.2022 15:10    1
LIPNIK | Turysta nie będzie się tu nudził
LIPNIK | Turysta nie będzie się tu nudził

Miejsc wartych obejrzenia jest w Lipniku wiele dlatego samorząd gminy, wykorzystując swoje położenie, posiadane atrakcje, zabytki i organizowane wydarzenia chce przyciągnąć do siebie turystów.

20.01.2022 11:11
LIPNIK: Ostatnie dwa lata były rekordowe
LIPNIK: Ostatnie dwa lata były rekordowe

Rok 2022, to będzie rok inwestycji w gminie Lipnik. Gmina ma plany inwestować w świetlice oraz remizy. Poprawić ich standard użytkowania oraz wyposażyć w energooszczędne źródła ogrzewania. W budżecie zapisano kilka zadań drogowych, szansą na ożywienie gospodarcze gminy będą inwestycje na terenach po byłej cukrowni we Włostowie.

10.01.2022 09:58
pochmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Ostrowiec

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A.Treść komentarza: Super! Gratulacje, szpital piekny, dyrektor musi zadbac o kadrę i przyjmować duzą ilosć specjalistów, dawać szansę młodym aby wracali do Ostrowca bo perspektywy są tylko zachęty nie ma ze strony władz i opinii ludzi niestety. Chętnie bym wrocila po latach do Ostrowca mając 15 letnie doswiadczenie kliniczne ale ludzie i ich wrzucanie wszystkich do worka nie zachęca. Mam nadzieje, ze sie to zmieniŹródło komentarza: Śmigłowce już lądują na dachu ostrowieckiego szpitalaAutor komentarza: MonikaTreść komentarza: Super przedszkole polecamŹródło komentarza: „Smyki” biorą udział w międzynarodowym programie dwujęzycznościAutor komentarza: Antoni FlorczakTreść komentarza: Dziękuję za zaproszenie. Macie Browar i to pelen kultury. Gratulacje i trochę zazdroszczę.Źródło komentarza: Fotograficzne pocztówki z GalicjiAutor komentarza: JanTreść komentarza: Pani konserwator jakoś nie pała radością a to przecież awans zawodowy. Chyba wina fotografa.Źródło komentarza: Wojewódzki konserwator zabytków odebrał nominacjęAutor komentarza: kodoTreść komentarza: I wtedy to mogą być też takie rzeczy ....Czy jednak lista pozycji jest mocno ograniczona? Gdzie mogę ją znaleźć?Źródło komentarza: Można wnioskować o doposażenie lub wyposażenie stanowiska pracy Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Jak dla mnie to dobra wiadomość im więcej programu tym więcej osób skorzysta z niego i wymienią stare piece na ekologiczne kotły . Same plus . Będzie więcej czyste powietrza dla wszystkich https://www.czystepowietrze.eu/pomoc-w-wypelnianiu-wnioskowŹródło komentarza: WFOŚiGW | 20 tysięcy umów na „Czyste Powietrze”
Reklama