Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

To będzie przeskok cywilizacyjny

Samorządy gminne co roku wykładają własnego budżetu środki na remonty dróg. Na poprawę standardów i bezpieczeństwa na drogach włodarze gmin sięgają po środki zewnętrzne. 
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Kilometry nowych dróg w gminie Lipnik 

Gmina Lipnik z Rządowego Funduszu Polski Ład otrzymała ponad 7 milionów złotych. Pieniądze samorząd planuje wykorzystać w pełni na inwestycje drogowe. W najbliższych dwóch latach nawierzchnię asfaltową zyskają odcinki zlokalizowane w kilkunastu miejscowościach. Nowe szlaki powstaną w miejscowościach takich jak: Kurów, Włostów, Malice, Kaczyce, Łownica, Żurawniki, Słabuszewice, Studzianki, Lipnik i Gołębiów. Złożony jest wniosek o wsparcie finansowe remontu odcinka Zachojnie- Malżyn oraz dokończenie odcinka Ublinek- Kaczyce

To będzie przeskok cywilizacyjny w naszej gminie. Powstanie blisko 20 kilometrów dróg asfaltowych. Część z nich ma jeszcze nawierzchnię szutrową 

- informuje Andrzej Grządziel, wójt gminy Lipnik 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planujemy wybudować około 71-kilometrowy drogi ekspresowej od Opatowa do Niska. Odcinek trasy będzie wytyczony przez teren gminy Lipnik. Zdaniem wójta gminy Lipnik, może to wpłynąć na poprawę atrakcyjność tych terenów.  

 

Drogi ważne dla gospodarki i budownictwa 

Inwestycje drogowe zapowiadają włodarze gminy Ożarów. Z Polskiego Ładu samorząd dostał między innymi 9,5 mln złotych na dwa duże zadania drogowe. W planach jest obwodnica terenów inwestycyjnych w Ożarowie. Będzie to droga o nawierzchni betonowej, z pełnym uzbrojeniem. 

Wybudowanie tej drogi pozwoli na podział działek 

- wskazuje Marcin Majcher, burmistrz Ożarowa. 
 

Drugi odcinek o długości około 700 metrów to łącznik od ulicy Czachowskiego do ulicy Mazurkiewicza w Ożarowie. Wybudowanie drogi, z pełnym uzbrojeniem, tzn.: siecią wodociągową, kanalizacją sanitarną i burzową, siecią teletechniczną i oświetleniem pozwoli na podzielenie terenu pod budownictwo jednorodzinne. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WitekTreść komentarza: To ma być wizytówką miasta ludzie 😂😂😂OCHYDAData dodania komentarza: 13.08.2022, 12:47Źródło komentarza: Otoczenie dworca wschodniego zmieniło swoje oblicze A Autor komentarza: LOKALNA.TVTreść komentarza: Fundacja Bo w nas jest moc ul. Żurawinowa 2, 27-400 Ostrowiec Św. Numer subkonta w Pekao S.A. 16 1240 5035 1111 0010 9703 7083 IIBAN: PL + numer rachunku ( do wpłat zagranicznych) SWIFT/BIC: PKOPPLPW Tytułem: Darowizna dla MarkaData dodania komentarza: 13.08.2022, 11:49Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: [email protected]Treść komentarza: Pozdrawiam. Proszę o nr. konta chętnie pomogę (ale nie wiem jak?)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 11:30Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: ,Treść komentarza: Przejście dla pieszych ulica Wspólna i zaparkowane przy nim pojazdy. Ktoś to kontroluje nadzoruje?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:25Źródło komentarza: Czy piesi są bezpieczni na przejściach?Autor komentarza: EwaTreść komentarza: To nie natura niszczy, tylko człowiekData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:20Źródło komentarza: Sandomierskie wąwozy zostaną zabezpieczoneAutor komentarza: Patrzący z bliskaTreść komentarza: Szanowna Pani Burmistrz Ćmielowa- Joanno Suska !...litości nad nami wszystkimi .Słuchaczami lokalnych radiowych rozgłośni i lokalnej T V.?!!! W ilu jeszcze" perspektywach" zamierza Sz.Pan wystąpic???Data dodania komentarza: 08.08.2022, 10:58Źródło komentarza: TELEFAKTY - 5.08.2022 r.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama