Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ożarów

Dokumenty "Solidarności" przeleżały 40 lat pod ziemią
Dokumenty "Solidarności" przeleżały 40 lat pod ziemią

Po ponad 40 latach dokumenty i wydawnictwa "Solidarności" Cementowni Ożarów ujrzały światło dzienne. W Domu Kultury w Ożarowie można oglądać ich wystawę.

31.08.2022 10:43    1
Posłowie apelują o wpisanie cementowni na listę sektorów energochłonnych
Posłowie apelują o wpisanie cementowni na listę sektorów energochłonnych

Cena prądu jest jednym z kluczowych czynników, które wpływają na konkurencyjność branży cementowej. Dlatego też posłowie, zrzeszeni w Parlamentarnym Zespole ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego w Polsce, przychylają się do apelu o wpisanie tego sektora - podobnie jak stalowego, nawozowego czy chemicznego - na listę przedsiębiorstw energochłonnych, które w związku z sytuacją rynkową mogą ubiegać się o rekompensaty kosztów pośrednich, w tym także energii elektrycznej.

18.07.2022 21:02    1
Reklama
Reklama
Większa biblioteka, siedem świetlic i dach
Większa biblioteka, siedem świetlic i dach

Gmina Ożarów ma przyznane blisko 11 mln złotych z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Planowana jest rozbudowa budynku biblioteki, zadaszenie targowiska oraz budowa siedmiu świetlic.

08.06.2022 11:00    1
Park krajobrazowy ma być ochroną środowiska i promocją gminy
Park krajobrazowy ma być ochroną środowiska i promocją gminy

Wsie: Biedrzychów, Nowe, Dębno i Maruszów z gminy Ożarów mają się znaleźć w parku krajobrazowym, promującym atrakcje i unikalną przyrodę terenów nadwiślańskich województwa świętokrzyskiego.

04.05.2022 12:32    3
Ożarów stawia na ekologię i oszczędności
Ożarów stawia na ekologię i oszczędności

Ponad 2 mln złotych zainwestowały władze gminy Ożarów w odnawialne źródła energii. To oszczędności dla budżetu oraz ekologiczne działania.

20.04.2022 10:49    1
Reklama
Wesołych Świąt prosto z Ożarowa
Wesołych Świąt prosto z Ożarowa
16.04.2022 06:00    2    2
OŻARÓW| Poszukiwany dyrektor liceum
OŻARÓW| Poszukiwany dyrektor liceum

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ożarowie z dniem 31 sierpnia kończy kadencję. Jeszcze w kwietniu zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora.

13.04.2022 10:29
Ostrowieckie szkoły przyjmują dzieci z Ukrainy
Ostrowieckie szkoły przyjmują dzieci z Ukrainy

Placówki oświatowe z Ostrowca Świętokrzyskiego gotowe są na przyjęcie uczniów z Ukrainy. Jeżeli będzie taka potrzeba, to w szkołach zostaną utworzone oddziały przygotowawcze, w których pracę będą mogły znaleźć Ukrainki.

17.03.2022 09:57    1
To będzie przeskok cywilizacyjny
To będzie przeskok cywilizacyjny

Samorządy gminne co roku wykładają własnego budżetu środki na remonty dróg. Na poprawę standardów i bezpieczeństwa na drogach włodarze gmin sięgają po środki zewnętrzne. 

09.03.2022 11:54
OŻARÓW | Obrazy i dźwięki pod Czerwonym Dachem
OŻARÓW | Obrazy i dźwięki pod Czerwonym Dachem

Anna Ewa Kosińska w Galerii pod Czerwonym Dachem w Ożarowie zaprezentuje swoje malarstwo.

07.03.2022 18:14    1
KOMENTARZE
Autor komentarza: whiskasTreść komentarza: "Wróbel i kot" Czarny kot Psot wlazł na wysoki płot Wolno przechadza się po żerdzi "Ale nudy" - stanowczo stwierdził Grzbiet wygina i o żerdź ostrzy pazury "Miaaał! Widzę wszystko z tej góry. Ale nic ciekawego nie widzę. O! Tam mała mysz! Ale myszy nie łapię, Bo się ich brzydzę." Na gałęzi wróbel ćwierka i ćwierka Kot Psot spogląda na wróbelka A wróbel na to: " - Co tak nerwowo kocie łazisz po płocie? - Ja chcę się wróblu w coś pobawić. - odparł kot - Ćwir! Ćwir! Ty kocie chcesz się pobawić? A może chcesz coś zjeść? No to uciekam. Cześć! - Zaczekaj wróblu! Nie uciekaj! Ja Ciebie nie zjem. Przyrzekam! - Oj! Kłamiesz kocie Psocie. Ja odlatuję, bo zbyt nerwowo łazisz po tym płocie. - Miaaał! Ja tylko na zabawę ochotę żem miał."Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: GuruTreść komentarza: To ze osm go sprzedaje to skandal stulecia..jak oni reprezentują mieszkancowŹródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: A zdjęcie reklamujące dni muzyki z ostatniego koncertu na Piaskach. Muzyczne Wieczory mają jednak swój styl i poziom. Trzeba uczyć się od najlepszych. Dobry macie wzór.Źródło komentarza: Przed nami weekend dla melomanówAutor komentarza: Kot "Stalin."Treść komentarza: Za to mamy pomnik Wojtyły na Kościelnej.Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: dsgdfgTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7149479Źródło komentarza: Za nami DNI OSTROWCA 2022Autor komentarza: ...___Treść komentarza: Panie Prezesie daj pan spokój! NaprawdęŹródło komentarza: Kłopoty mieszkańców z parkingiemAutor komentarza: KapecTreść komentarza: Wszystkie miasta mają jakiś pomnik. My mamy naszego miga.mam 43 lata i jest dla mnie sentymentalny bo przypomina mi moje dzieciństwo. Najlepiej zagrajcie ten ostrowiec i posadźcie ziemniaki bo dotego nasze władze zmierzaŹródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: ...---...---Treść komentarza: Cha,Cha...... Teatrzyk na 6 :) Dajcie spokój. Przeproście I Spadajcie !Źródło komentarza: Będzie duża obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama