Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Drogi nie są najważniejsze

Włodarze gmin powiatu opatowskiego widzą potrzebę podnoszenia standardów życia mieszkańców swoich gmin. Tego oczekują od nich mieszkańcy. Już nie tylko dobra infrastruktura jest istotna.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Samorządy powiatu opatowskiego inwestują. Modernizowana jest sieć drogowa, przybywa kilometrów sieci kanalizacyjnej, w szkołach uczniowie uczą się z wykorzystaniem najnowszych nowinek technicznych. Istotny jest również dostęp do kultury, miejsca do odpoczynku i rekreacji. 
Przykładem takich działań może być gmina Lipnik. 

Mamy działkę w Lipniku, mamy też koncepcję. Chcemy, aby w okresie letnim był tu basen odkryty, z wydzieloną częścią dla dzieci. To znaczy brodziki, plac zabaw, boisko do gry. Natomiast w okresie zimowym chcę w tym miejscu urządzić lodowisko. 

- mówi Andrzej Grządziel, wójt gminy Lipnik. 
 

Ciekawą inicjatywę chcą zrealizować władze Ożarowa. Planowana jest rozbudowa obiektu w którym mieście się dom kultury i biblioteka. 

Nie mamy sali, w której mogłyby odbywać się posiedzenia Rady Miejskiej. Korzystamy z gościnności domu kultury. Chcemy powiększyć istniejący obiekt. na parterze byłaby duża sala konferencyjna, wykorzystywana do różnych celów. Na górze natomiast chcemy urządzić czytelnię i powiększyć bibliotekę. Przestrzeń ta jest bardzo potrzebna 

- tłumaczy Marcin Majcher, burmistrz Ożarowa.  
 

Samorządowe pomysły powinny być zrealizowane w ciągu najbliższych dwóch lat. Będą prowadzone równolegle z zadaniami własnymi, a efekty ocenią mieszkańcy. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WitekTreść komentarza: To ma być wizytówką miasta ludzie 😂😂😂OCHYDAData dodania komentarza: 13.08.2022, 12:47Źródło komentarza: Otoczenie dworca wschodniego zmieniło swoje oblicze A Autor komentarza: LOKALNA.TVTreść komentarza: Fundacja Bo w nas jest moc ul. Żurawinowa 2, 27-400 Ostrowiec Św. Numer subkonta w Pekao S.A. 16 1240 5035 1111 0010 9703 7083 IIBAN: PL + numer rachunku ( do wpłat zagranicznych) SWIFT/BIC: PKOPPLPW Tytułem: Darowizna dla MarkaData dodania komentarza: 13.08.2022, 11:49Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: [email protected]Treść komentarza: Pozdrawiam. Proszę o nr. konta chętnie pomogę (ale nie wiem jak?)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 11:30Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: ,Treść komentarza: Przejście dla pieszych ulica Wspólna i zaparkowane przy nim pojazdy. Ktoś to kontroluje nadzoruje?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:25Źródło komentarza: Czy piesi są bezpieczni na przejściach?Autor komentarza: EwaTreść komentarza: To nie natura niszczy, tylko człowiekData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:20Źródło komentarza: Sandomierskie wąwozy zostaną zabezpieczoneAutor komentarza: Patrzący z bliskaTreść komentarza: Szanowna Pani Burmistrz Ćmielowa- Joanno Suska !...litości nad nami wszystkimi .Słuchaczami lokalnych radiowych rozgłośni i lokalnej T V.?!!! W ilu jeszcze" perspektywach" zamierza Sz.Pan wystąpic???Data dodania komentarza: 08.08.2022, 10:58Źródło komentarza: TELEFAKTY - 5.08.2022 r.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama