" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mieszkańcy mają potrzeby, a gmina plany

Rewitalizacja parku we Włostowie oraz budowa żłobka w tej miejscowości. Takie ma plany wójt gminy Lipnik. To będzie już kolejna inwestycja w tej części gminy.
Ładuję odtwarzacz...

Rewitalizacja parku  

Włostów, w gminie Lipnik, to miejscowość położona przy drodze krajowej z Opatowa do Sandomierza. Włostów przed laty kojarzony był przed wszystkim z cukrownią. W bliskim sąsiedztwie zakładu, przy budynkach w których mieszkali pracownicy cukrowni, znajdował się okazały park. Dziś po cukrowni zostały tylko gruzy, a i park nie jest takim miejscem reprezentacyjnym. 

Mamy opracowanie dendrologiczne. Ekspertyza pozwoli nam ocenić, które drzewa trzeba wyciąć, a jakie gatunki nasadzić. Park będzie oświetlony, ogrodzony, z wytyczonymi alejkami i ławeczkami. Ciekawym rozwiązaniem ma być wytyczenie ścieżki przyrodniczej. 

- mówi Andrzej Grządziel, wójt gminy Lipnik. 

 

Opieka dla maluchów

Władze gminy Lipnik w ostatnich latach zrealizowały kilka inwestycji dla mieszkańców Włostowa.  Wybudowany został plac zabaw dla dzieci. Jest boisko, z którego może korzystać i młodzież, i starsi. W planach jest budowa żłobka dla 35 maluchów.

Mamy działkę, na której chcemy wybudować żłobek. To teren koło świetlicy wiejskiej. To jest bardzo ładna lokalizacja. Blisko jest szkoła, boisko. Włostów to duża miejscowość i jest sens, aby właśnie w tej części gminy powstał żłobek. 

- dodaje wójt Andrzej Grządziel

Nowa placówka oświatowa, ma przekonać rodziców, aby nie wozili swoich dzieci do przedszkoli w Opatowie czy Klimontowie.  
 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama