" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gwiazdy sportu na sportowej majówce

Gwiazdy polskiego sportu, najsłynniejszy polski piłkarski „TikToker”, a do tego masa zawodów, konkursów, czy występów - 20 maja w Zochcinku koło Opatowa odbędzie się wyjątkowy „Świętokrzyski Festyn Sportowy”.
Gwiazdy sportu na sportowej majówce
materiał graficzny organizatora

 W imprezie udział weźmie pięćset dziewcząt i chłopców, a jego motywem przewodnim będzie sportowa rywalizacja z uśmiechem i na wesoło. Chcemy, by ten festyn dał możliwość rekreacyjnego uczestniczenia w aktywności i rywalizacji sportowej dzieciom i młodzieży wraz z ich koleżankami i kolegami oraz rówieśnikami z innych szkół. Organizujemy przedsięwzięcie, które ma propagować sport w każdej postaci, jako sposób na wspaniałe spędzanie czasu wolnego przez dzieci z nawet najmniejszych miasteczek i wsi - mówi Jędrzej Stęszewski ze Stowarzyszenia Wczoraj, Dzisiaj, Jutro, które jest organizatorem „Świętokrzyskiego Festynu Sportowego”.

Festyn skierowany jest przede wszystkim do uczniów ze szkół podstawowych z klas 4-8 oraz ponadpodstawowych. Do udziału w imprezie młodzież z powiatu opatowskiego oraz całego województwa świętokrzyskiego zaprasza wiceminister Anna Krupka, Burmistrz Opatowa i Starosta Powiatu Opatowskiego. Te trzy instytucje - Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Opatów oraz Powiat Opatowski wsparły organizację „Świętokrzyskiego Festynu Sportowego”.

 Festyn będzie podzielony na różne strefy. Główną, sportową częścią imprezy, będzie boisko sportowe oraz rozległe tereny zielone, a na scenie odbędą się koncerty artystyczne, animacje sportowe, prelekcje historyczne, konkursy wiedzy z historii Polski oraz ceremonie wręczenia medali, pucharów i upominków najaktywniejszym uczestnikom festynu - dodaje Stęszewski.

Młodzi uczestnicy zawodów rywalizować będą w różnych konkurencjach, m.in. rzucie do celu, biegu na 60 m, slalomie piłkarskim zakończonym strzałem do bramki, wyścigu na piłkach do skakania, biegu zwinnościowym w workach, pokonaniu toru przeszkód z przyborami, czy… biegu na desce snowboardowej. Będą też testy z wiedzy historycznej na temat świętokrzyskich patriotów, bo impreza ma mieć charakter rekreacyjny, historyczny i patriotyczny. 

Uczestnicy festynu będą mogli też wziąć udział w festiwalu biegów o Puchar Burmistrza Opatowa, a zaplanowane są starty dla uczestników w każdym wieku, od najmłodszych do osób dorosłych. W biegach planowany jest start polskich gwiazd sportu. Sportowa majówka upłynie zatem na biegach, zawodach, konkursach, występach, prelekcjach, ale oczywiście także na wielkim grillowaniu - dodaje Stęszewski.

Każdy z uczestników otrzyma owoce, wodę oraz sportowe upominki i pamiątkowe dyplomy. Dla najlepszych przygotowano medale, puchary i atrakcyjne sportowe nagrody. Wręczone zostaną także nagrody dla najlepszej szkoły podstawowej i ponadpodstawowej w postaci wspaniałych pucharów oraz nagród rzeczowych. Uczestnicy festynu otrzymają też ciepły posiłek i sporo smakołyków. W strefie gastronomicznej znajdzie się także specjalne stoisko dietetyczne ze zdrową żywnością, gdzie specjaliści zdrowego żywienia prowadzić będą porady dietetyczne dla dzieci i seniorów.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama