Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„Mały strażak” - duże pieniądze

Do 357 świętokrzyskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa świętokrzyskiego, w ramach ogólnopolskiego programu „Mały Strażak” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach trafi 2,5 mln zł. Pieniądze pozwolą na zakup sprzętu i wyposażenia dla ochotników.
Ładuję odtwarzacz...

Kiedy komendant główny Państwowej Straży Pożarnej zaapelował do druhów o organizowanie zbiórek dla strażaków w Ukrainie odpowiedź była natychmiastowa. Teraz wszystkie te jednostki, które zbiórki zorganizowały, mogą liczyć na wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. 

Tylko w ostatnich latach do jednostek OSP w regionie zostało przekazanych ponad 23 mln zł. Zrealizowano 1044 umowy o dofinansowane zakupu sprzętu i wozów strażackich, w tym ponad 900 z programu „Mały strażak”. Dzięki wsparciu Funduszu w regionie wykonano termomodernizację 30 strażnic OSP, dofinansowano także zakup 63 samochodów, za kwotę 15,5 mln zł - mówi Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Promesy wręczone w poniedziałek, to kolejne wsparcie, które popłynie do ochotniczych straży pożarnych. Dofinansowanie wynosi tym razem 2,5 miliona złotych.Jednostki ze wszystkich powiatów otrzymają do 10 tysięcy złotych.

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama