Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szpital pozyskał 15 medyków zza wschodniej granicy

Aktualnie w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrudnionych jest 15 medyków zza wschodniej granicy. Wszyscy posiadają wykształcenie wyższe medyczne, ale do czasu uzyskania niezbędnych pozwoleń pracują jako sanitariusze.
Ładuję odtwarzacz...

Braki kadrowe to problem nie tylko szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wiele placówek medycznych w kraju poszukuje specjalistów. Rozwiązaniem, praktykowany również w ostrowieckim szpitalu, jest zatrudnianie lekarzy z zagranicy. Jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie o pracę w szpitalu starało się kilka osób. 

Obecnie zauważamy mniejsze zainteresowanie. Na dzień dzisiejszy w szpitalu w Ostrowcu zatrudnionych jest 15 osób zza wschodniej granicy.  To personel medyczny z głównie  z Ukrainy, choć pracują też z  Białorusi i Rosji- mówi Tomasz Kopiec, dyrektor ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim.  

Bariera językowa to nie jedyny problem z jaki muszą sobie radzić medycy z zagranicy.  Do czasu uzyskania zgód, lekarze ci pracują na stanowisku sanitariuszy.  
 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama