Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nie jest prosto garnki lepić

We wtorek, 17 maja, w Domu Spokojnej Książki odbyły się warsztaty garncarskie. Dzieci miały okazję ulepić gliniane naczynia pod okiem ludowej artystki, Elżbiety Klimaczak.
Ładuję odtwarzacz...

Pani Elżbieta o swoim zawodzie lubi opowiadać, zwłaszcza dzieciom, dla których koło garncarskie to przedmiot z zamierzchłych czasów, który dziś można oglądać w filmach i starych książkach. Jeśli zdarza się więc okazja, że przedmiot można zobaczyć na żywo i do do tego jeszcze samodzielnie coś na nim ulepić to nie można tego przegapić. 

Ja się cieszę, że dzieci ze mną tak chętnie pracowały, a jeden z chłopców powiedział, że chciałby być garncarzem - mówi Elżbieta Klimaczak.

Warsztaty garncarskie to część projektu „Moja tradycja to moja pasja”.

Mamy takie pragnienie, żeby wracać do tego co dawne, że ta tradycja jest warta zachowania - mówi Monika Kowalczyk-Kogut.  

W Domu Spokojnej Książki spokojnie nie jest. To tu realizowanych jest wiele ciekawych, łączących pokolenia zajęć. To tu tradycja staje się teraźniejszością, a często pasją. Realizowanie warsztatów umożliwiło pozyskanie pieniędzy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a dokładnie programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2022. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama