Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szpital Św. Leona w centrum uwagi władz powiatowych

Szpital Świętego Leona w Opatowie to ważny punkt na mapie zdrowotnej województwa świętokrzyskiego. W ostatnich latach w rozwój lecznicy władze powiatu zainwestowały 30 mln złotych.
Ładuję odtwarzacz...

Szpital Świętego Leona w Opatowie od trzech lat jest prowadzony przez spółkę powiatową. Takie rozwiązanie się sprawdza, ponieważ powiat ma wpływ na jakość i zakres świadczonych usług. 
W opatowskim szpitalu działa ponad 20 poradni specjalistycznych. Dopełnieniem usług medycznych ma być poradnia podstawowej opieki zdrowotnej, która będzie zlokalizowana na parterze budynku starego szpitala. Zmieni się również oddział rehabilitacji.  Powiat ogłosił przetarg na modernizację pomieszczeń rehabilitacji.

Kilka lat temu w naszym szpitalu zaczęliśmy prowadzić rehabilitację. Cieszy się bardzo dużym uznaniem i zapotrzebowaniem społeczeństwa. Stąd pomysł, aby zmodernizować oddział i dosprzętowić - mówi Tomasz Staniek, starosta opatowski.

W ostatnich latach na remonty i zakup sprzętu władze powiatu pozyskały 30 mln złotych. Kupiono nowoczesną aparaturę do diagnozowania i leczenia. Wprowadzono szereg nowych procedur, między innymi okulistykę jednego dnia.

To jest kierunek, w którym będziemy chcieli rozwijać szpital. Zabiegi jednego dnia będą sukcesywnie wprowadzane na innych oddziałach. Takie rozwiązanie powoduje zmniejszenie kosztów, bowiem pacjenci w ten sam dzień wychodzą do domu. Przychodzą tylko na kontrolę do poradni - stwierdza Jarosław Seweryński, prezes Szpitala Świętego Leona w Opatowie.

Szpital w Opatowie to jeden z większych pracodawców w powiecie opatowskim. Na przestrzeni ostatnich lat powstało około 200 nowych miejsc pracy. Zatrudnieni zostali lekarze w różnych specjalizacjach, okuliści, ginekolodzy, radiolodzy, chirurdzy, neurolodzy oraz personel biały. Utworzone zostały nowe oddziały, takie jak zakład opiekuńczo- leczniczy, dzienny dom opieki medycznej. W szpitalu działa jedyne w powiecie hospicjum. W budynku po nieczynnej pralni został otwarty środowiskowy domu samopomocy dla 60 uczestników. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama