Pierwsze helikoptery na ostrowieckim lądowisku wylądują w grudniu

  • 07.09.2021, 13:22
  • Gabriela Soboń
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na bloku C Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim trwa budowa lądowiska. Miejsce dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego to niezbędne dopełnienie infrastruktury, po to aby lecznica miała właściwą rangę, a szpitalny oddział ratunkowy nie został przekształcony w izbę przyjęć.

Ze względu na kapryśną aurę, prace na dachu zostały chwilowo wstrzymane. Firma front robót przerzuciła do wewnątrz budynku. Aktualnie prowadzona jest przebudowa windy.

 

Powoduje to pewne utrudnienia dla personelu i pacjentów. Prace te są niezbędne, aby można było przystąpić do kolejnego etapu

 

- mówi dr. Adam Karolik, zastępca ostrowieckiego ZOZ. 

Kolejnym etapem będzie montaż konstrukcji stalowej pod wyniesienie dla helikopterów. Najpoważniejszy zakres prac budowanych skończy się w ciągu miesiąca. Potem rozpoczną się roboty instalacyjne. Opóźnienie przy budowie lądowiska jest, ale nie powinno mieć wpływ na dotrzymanie terminu.

 

Wykonawca zakłada, że mogą być zmienne warunki klimatyczne. Ale ostateczny termin nie jest zagrożony. Mam nadzieję, że 30 listopada zakończy się budowa lądowiska i jeszcze w tym roku będzie przyjmować helikoptery

 

- dodaje dr. Adam Karolik, zastępca dyrektora szpitala.

Budowa lądowiska ma kosztować 4,7 mln złotych. Starostwo Powiatowe pozyskało na ten cel 5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Firma realizująca zadanie jest zobowiązana do uzyskania decyzji o wpisaniu lądowiska do ewidencji lądowisk w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego oraz opracowania instrukcji operacyjnej.

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe