Biała sobota – zadbaj o zdrowie na wakacjach

  • 15.07.2021, 20:05
  • #CodziennieWieszWięcej
Biała sobota – zadbaj o zdrowie na wakacjach Świętokrzyskie Centrum Onkologii/fot. Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:

W najbliższą sobotę, 17 lipca w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne.

W ramach „Białej soboty na wakacjach” bez kolejki, bezpłatnie i na umówioną godzinę  w ŚCO będzie można wykonać:

  • badanie cytologiczne konwencjonalne i na podłożu płynnym dla kobiet w wieku 25-59 lat, w ramach programie profilaktyki raka szyjki macicy. Rejestracja telefoniczna pod numerem: 609 99 00 33,

 

  • w ramach pilotażowego programu realizowanego przez ŚCO, dla kobiet pomiędzy 30 a 59 rokiem życia będzie realizowane badanie HPV – diagnostyka molekularna wirusa HPV (bezpośredni czynnik ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy).  DNA nie jest badaniem na życzenie. O tym, czy pacjentka zostanie zakwalifikowana do pilotażowych badań HPV-DNA zdecyduje losowo system informatyczny po wprowadzeniu jej danych. Wymagana rejestracja telefoniczna na badania pod numerem 609 99 00 33, 

 

  • kobiety w wieku 50 – 69 lat, zgodnie z zaleceniami programu profilaktyki raka piersi, mogą zgłosić się na mammografię. Wymagana rejestracja telefoniczna na badanie pod numerem 607 77 88 88.

 17 lipca w ŚCO - Biała sobota – zadbaj o zdrowie na wakacjach

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe