Do udziału w głosowaniu uprawnionych było 3751 uczniów. W dziewięciu okręgach wyborczych, w tym w jednym okręgu otwartym, rywalizowało 27 młodych kandydatów.
Zgodnie z procedurą, Okręgowe Komisje Wyborcze, które przeprowadziły 16 października głosowanie w szkołach, przystąpiły do liczenia głosów. Protokoły z wyników wyborów w poszczególnych okręgach muszą zostać przekazane do Powiatowej Komisji Wyborczej w terminie 2 dni od dnia wyborów, czyli najpóźniej 20 października 2025 roku. Powiatowa Komisja Wyborcza, po zebraniu i podliczeniu wszystkich protokołów, ustali zbiorcze wyniki wyborów oraz poda do wiadomości publicznej informacje o ostatecznej frekwencji.
Lista okręgów wyborczych i przypisanych do nich mandatów do Młodzieżowej Rady Powiatu Ostrowieckiego:
Okręg nr 1: Zespół Szkół Nr 3 ul. Sandomierska – 3 mandaty
Okręg nr 2: Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Kilińskiego 19 – 3 mandaty
Okręg nr 3: Zespół Szkół Nr 1 im. M. Kopernika os. Słoneczne 33 – 3 mandaty
Okręg nr 4: Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Wł. Broniewskiego ul. Sienkiewicza 67a – 2
mandaty
Okręg nr 5: Liceum Ogólnokształcące Nr II im. J. Chreptowicza ul. Rosłońskiego 1 – 2 mandaty
Okręg nr 6: Zespół Szkół Nr 2 os. Słoneczne 45 – 2 mandaty
Okręg nr 7: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ul. Mickiewicza 1 – 2 mandaty
Okręg nr 8: Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego ul. Żeromskiego 5 – 2
mandaty
Okręg nr 9: Okręg otwarty, obejmujący osoby nie uczęszczające do szkół wymienionych w
okręgach 1-8, mieszczący się w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Marcina Popiela
w Ostrowcu Świętokrzyskim – 2 mandaty.
Młodzieżowa Rada Powiatu
Uczniowie mają głos. Młodzież wybrała swoich radnych
16 października w szkołach ponadpodstawowych na terenie Powiatu Ostrowieckiego odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Ostrowieckiego. Wybory, przeprowadzone w dziewięciu okręgach wyborczych, wyłonią 21 radnych, którzy przez najbliższe dwa lata będą reprezentować młodzież uczącą się w szkołach ponadpodstawowych z terenu powiatu.
-
Gabriela Soboń
- 17.10.2025 12:00
Drogi użytkowniku!
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Zobacz również
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku!
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Nie tylko dla kierowców
Przedsiębiorczość i edukacja
Rynek pracy
KOMENTARZE
Autor komentarza: Sołtys 😉Treść komentarza: Odpowiedni czlowiek na odpowiednim stanowisku 💪Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:36Źródło komentarza: Mariusz Pasternak o dwóch latach kadencji samorząduAutor komentarza: Ostr.Treść komentarza: A Ty co zrobiłeś dla miasta, regionu? Andrzeju...Data dodania komentarza: 18.04.2026, 11:33Źródło komentarza: Andrzej Kryj w stowarzyszeniu Mateusza MorawieckiegoAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: 🤑 człowiek bez honoru!Data dodania komentarza: 18.04.2026, 08:14Źródło komentarza: Andrzej Kryj w stowarzyszeniu Mateusza MorawieckiegoAutor komentarza: pracowityTreść komentarza: halo czy jest prezydent i radni i czy myślą o pomocy żeby utrzymać miejsca pracy czy tylko o podnoszeniu podatków ?Data dodania komentarza: 16.04.2026, 18:30Źródło komentarza: Pieniądze na rozwój lokalnych społecznościAutor komentarza: OstrowczaninTreść komentarza: Z Dworca PKP?Data dodania komentarza: 10.04.2026, 03:38Źródło komentarza: Rusza linia 110. Ostrowiec Świętokrzyski - Krzemionki - BałtówAutor komentarza: Ostr.Treść komentarza: Dobre;)Data dodania komentarza: 9.04.2026, 06:25Źródło komentarza: Od planów do realizacji
DEBATY TELEWIZYJNE
warto wiedzieć










































































































Napisz komentarz
Komentarze