Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

A. Jarubas: Wybory do Europarlamentu są ważne dla przyszłości Polski

W Ostrowcu Świętokrzyskim gościł europoseł Adam Jarubas. Były marszałek województwa świętokrzyskiego mówił o swojej pracy w Parlamencie Europejskim i zachęcał do udziału w czerwcowych wyborach.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

W środę (22 maja) do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechał europoseł Adam Jarubas. Na spotkaniu z lokalnymi mediami mówił między o swojej pracy w Parlamencie Europejskim. Zaznaczył, jak obecnie ważne jest bezpieczeństwo obywateli. Nie tylko to militarne, w kontekście wojny na Ukrainie, ale również zdrowotne. 
Gość przekonywał, że w obecnej sytuacji gospodarczej, politycznej i społecznej, wybory do Parlamentu Europejskiego są bardzo istotne. Bo od ich wyniku zależy jaka będzie Europa, jaka będzie siła i pozycja Polski w Unii Europejskiej. A frekwencja przy wyborach do    Parlamentu Europejskiego jest kluczowa. 

Ordynacja wyborcza w tym głosowaniu jest bardzo specyficzna. To ilość biorących udział w wyborach w danym okręgu decyduje o ilości przypisanych mandatów. Dlatego zachęcam do udziału w wyborach, aby nasz region miał silną reprezentację 
 

- powiedział Adam Jarubas, poseł do Parlamentu Europejskiego.

 

Adam Jarubas to poseł do Parlamentu Europejskiego obecnej kadencji, wiceprezes PSL. W latach 2006-2018 był marszałkiem województwa świętokrzyskiego. Adam Jarubas jest liderem Trzeciej Drogi w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu świętokrzysko- małopolskiego.

W konferencji na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury europosłowi towarzyszyli lokalni samorządowcy.  

O godzinie 19-tej europoseł Adam Jarubas spotkał się z mieszkańcami powiatów ostrowieckiego i opatowskiego. Gość opowiadał o swojej pracy w parlamencie Europejskich, zachęcał do pójścia do urn 9 czerwca. Z uwagi na obecność rolników, sporo uwagi w swoim wystąpieniu poświęcił proponowanym zapisom doryczących Zielonego Ładu. 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: To już widzę te odsetki 😱Data dodania komentarza: 4.12.2025, 20:17Źródło komentarza: MEC nie zapłaci. GIOŚ postanowił wstrzymać wykonanie decyzji o karzeAutor komentarza: ostrowczaninTreść komentarza: ja uważam ,że PUP to nie tylko siedzenie i picie kawki tylko trzeba ruszyć do firm i zaproponować wsparcie i możliwości współpracy w różnych okresach funkcjonowania ,urzędy udają ,że pomagają a tak naprawdę to zero pomocy i wsparcia i tylko kontrole i podnoszone koszty podatków itp.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:37Źródło komentarza: Dni Pracodawców 2025 w Ostrowcu Św. - Tydzień Konsultacji dla przedsiębiorcówAutor komentarza: druga kategoriaTreść komentarza: Czy ktoś w tym mieście poza podatkami coś zrobi dla firm? Prezydent to sztuka do składania wieńcy i wręczania dyplomów ,tak jak w gminie sąsiedniej tylko gospodynie wiejskie i zabawa,weście się ludzie do pracy a RADNI zamiast pomaga firmom to popieracie ich niszczenie ,to miasto zaściankowe powinno mieć podatki dużo niższe a radni powinni dopłacać za nic robienieData dodania komentarza: 3.12.2025, 16:29Źródło komentarza: Rada miasta uchwaliła podatki na 2026Autor komentarza: OstrowczaninTreść komentarza: Ciekawe jak zarzad powiatu potrakuje kryterium swojego guru " czy dycha sfarczy"?Data dodania komentarza: 3.12.2025, 16:00Źródło komentarza: Komisja wybrała kandydata na dyrektora szpitala w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Wręcz przeciwnie - to idealny człowiek na tym stanowisku. Zaangażowany, oddany, zawsze pełen energii.Data dodania komentarza: 2.12.2025, 12:25Źródło komentarza: M. Cichosz zapowiada grudzień pełen atrakcji i niespodzianekAutor komentarza: WSTYDTreść komentarza: ZA GÓRCZYŃSKIEGO BYŁ SPOKÓJ I NISKIE PODATKI A TERAZ ???Data dodania komentarza: 1.12.2025, 19:33Źródło komentarza: Rada Miasta wprowadza Strefę Płatnego Parkowania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama