Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Marek Materek podsumował ostatni rok

W środę, 11 października w Agencji Rozwoju Regionalnego odbyło się spotkanie podsumowujące ostatni rok drugiej kadencji prezydenta Marka Materka. Przeanalizowano dwanaście miesięcy działań inwestycyjnych, przedsięwzięć edukacyjnych, społecznych czy kulturalnych, połączone z prezentacją najważniejszych wydarzeń.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Pięć lat drugiej kadencji. Szybko zleciało. Dziękuję kochani. Mija 5 rok II kadencji w samorządzie. W 2014 roku mieszkańcy Starachowic zaufali 25-latkowi, który chciał zmieniać miasto. Wygrałem wtedy wybory na urząd prezydenta miasta, w 2018 roku ponownie uzyskałem mandat zaufania. Jak co roku rozliczam się z Wami z pracy jaką wykonuję z moim zespołem dla Was i naszego miasta. Mówię o zadaniach jakie realizujemy także z naszymi partnerami

– takimi słowami Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek podsumował kolejny rok swojej pracy na rzecz Starachowic. 

W tradycyjnym spotkaniu podsumowującym dorobek kolejnego roku pracy Prezydenta Miasta Starachowice wzięli udział mieszkańcy miasta, a w tym gronie nie zabrakło radnych rady miasta, pracowników urzędu miejskiego, przedstawicieli organizacji pozarządowych, jednostek organizacyjnych Gminy Starachowice czy jak zwykle bardzo aktywnych seniorów.

 

 

Zmiany wokół miasta

Prezydent Starachowic szczegółowo przedstawił najważniejsze zadania realizowane w ostatnim czasie zarówno na terenie miasta jak i poza jego granicami.

Trwa budowa północno-zachodniej obwodnicy Starachowic. Trwa budowa obwodnicy Wąchocka, która połączy Starachowice z ekspresową S7 w Skarżysku-Kamiennej. Zabezpieczone jest finansowanie budowy obwodnicy Starachowic do DK9 w ramach programu 100 obwodnic. Wybrany został wykonawca przebudowy drogi wojewódzkiej od Starachowic do Tychowa - zostanie poszerzona, wybudowana zostanie ścieżka rowerowa i rondo w Tychowie. Zabezpieczone jest finansowanie budowy łącznika między obwodnicą północno - zachodnią Starachowic a obwodnicą Wąchocka w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład 

– wyliczał prezydent Materek podczas spotkania.

 

Sporo miejsca poświęcił budowie wiaduktu w Dolnych Starachowicach, czyli inwestycji szczególnie ważnej zarówno dla mieszkańców naszego miasta jak i gości odwiedzających „gród nad Kamienną”. Zbudowany wiadukt ma być najlepszym rozwiązaniem na liczne problemy komunikacyjne mieszkańców naszego miasta. 

 

Starachowickie inwestycje

Spotkanie było okazją do omówienia najbliższych planów inwestycyjnych.

Przygotowana jest dokumentacja dot. budowy Nowej Wiosennej czyli połączenia osiedla Południe z ul. Ostrowiecką i rozwiązanie problemu wód opadowych na osiedlu Południe poprzez budowę zbiorników retencyjnych.  Rozpoczęliśmy również projektowanie przebudowy ul. Radomskiej (droga wojewódzka), a także ogłaszamy przetarg na zaprojektowanie przebudowy Alei Armii Krajowej (droga wojewódzka). Mamy gotowe dokumentacje techniczne, które pozwolą wybudować bądź przebudować kolejne kilkanaście ulic. Oczywiście za każdy razem staramy się i będziemy się starać o pozyskiwanie środków na ten cel ze źródeł zewnętrznych. Kolejne dokumentacje są w trakcie opracowania i jesteśmy gotowi do realizacji tych zadań 

– podkreślił Marek Materek.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ...Treść komentarza: wowData dodania komentarza: 4.03.2026, 11:54Źródło komentarza: Szpitale powiatowe nie chcą umierać na kolanach. Protest przed ministerstwemAutor komentarza: zrażonyTreść komentarza: miasto by się rozwijało jakby rządzili ludzie myślący ekonomicznie,tanie tereny inwestycyjne i póżniej same pieniążki wpływają do budżetu gminy a tak drogie nieruchomości i wysokie podatki ,ja już nie zainwestuje bo za duże koszty i ciągle podnoszone podatki ,firmy rodzinne już się likwidująData dodania komentarza: 1.03.2026, 11:56Źródło komentarza: NA ŻYWO: Gala Żelazne Skrzydła BiznesuAutor komentarza: Lokalna.TVTreść komentarza: Dziękujemy za wszystkie uwagi. Nadmienimy, ze na portalu często publikujemy zdjęcia z wydarzeń, w których nie uczestniczymy z kamerami, a np. otrzymujemy je od organizatorów. Za co również dziękujemy. Tak jest w przypadku wspomnianego zdjęcia „Ostrowiecki szpital z certyfikatem...”- źródło: fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim.Data dodania komentarza: 1.03.2026, 11:54Źródło komentarza: Media lokalne filarem demokracjiAutor komentarza: JakośćTreść komentarza: A sprawa jest poważna. Weźmy główną stronę tego portalu i najnowsze informacje. "Ostrowiecki szpital" - obrzydliwej jakości zdjęcie, cyfrowy zoom ze smartfona. Mam bronić mediów lokalnych, które produkują takie badziewie? A da się lepiej. "Budynek po byłym banku" - wideo świetnej jakości. Po prostu, media lokalne muszą postawić na jakość, smartfony nie nadają się.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 13:07Źródło komentarza: Media lokalne filarem demokracjiAutor komentarza: JakośćTreść komentarza: Ostatnie lata to gigantyczny spadek jakości mediów lokalnych! Produkowane przez nich fotoreportaże znacznie obniżyły jakość. Materiały wideo jeszcze bardzie obniżyły jakość. Co się stało? Ja dobrze wiem. Smartfony. Zamiana profesjonalnych aparatów na smartfony tym właśnie skutkuje. Nawet najwyższe modele smartfonów do zdjęć nadają się średnio, a do nagrywania wideo nie nadają się w ogóle. Zatem jak mam bronić mediów lokalnych, skoro te media dostarczają mi tandetne zdjęcia i wideo ze smartfonów? Są nieliczne strony lokalne, gdzie nadal można oglądać profesjonalne fotorelacje i wideo. Ale jest ich coraz mniej. Tym się zajmijcie. Media lokalne muszą stawiać na jakość. Smartfony wyrzucić, kupić porządny sprzęt - który i tak jest tańszy niż smartfonowe flagowce, a oferuje znacznie lepszą jakość i elastyczność.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 12:58Źródło komentarza: Media lokalne filarem demokracjiAutor komentarza: MĄDRYTreść komentarza: strategia miasta to podwyższanie podatków i dawanie podwyżek min. w urzędach bo już za siedzenie ponad 8 tys.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to jest chore i nikt z tym nic nie robi ,GÓRCZYŃSKI WRÓĆ TO MOŻE BĘDZIE ZNOWU DYSCYPLINA,KULTURA,LOGICZNE PENSJE I ULGI DLA FIRMData dodania komentarza: 26.02.2026, 13:30Źródło komentarza: Trwają prace nad strategią rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama