" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Trzy firmy chcą wybudować Inkubator Przemysłowy we Włostowie

Inkubator przemysłowy we Włostowie to inwestycja zaplanowana w dwóch etapach. Na rozpoczęcie inwestycji powiat opatowski otrzymał 16 mln złotych. Aktualnie trwa sprawdzanie ofert złożonych w postępowaniu przetargpwym.
Ładuję odtwarzacz...

 Trzy firmy zainteresowane są budową Inkubatora Przemysłowego we Włostowie. Najtańsza oferta, jaka wpłynęła na przetarg ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Opatowie wynosi 19 mln 800 tysięcy złotych. Jest o około 3,5 miliona złotych droższa od kwoty, jaką dysponuje powiat.  

W tym tygodniu zarząd powiatu powinien podjąć decyzję, czy dołoży brakujące środki i podpisze umowę z wykonawcą. 
 

-poinformował Tomasz Staniek, starosta powiatu opatowskiego

Zgodnie z projektem, na terenie po cukrowni we Włostowie ma powstać świętokrzyskie centrum rolnicze. Obok inkubatora przemysłowego, ma działać centrum logistycznego Agro Fresz Park. Kolejnym elementem przedsięwzięcia ukierunkowanego na rolników i producentów rolnych ma być manufaktura spożywcza, która będzie skupiała już istniejące przydomowe manufaktury. 
Na pierwszy etap inkubatora powiat opatowski dostał około 16 mln złotych z Polskiego Ładu.

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama