Aktywność obywatelska - co to takiego?

  • 23.11.2021, 10:37 (aktualizacja 23.11.2021, 15:33)
  • Krzysztof Stawiarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie dwóch ostrowieckich szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego nr. I im. Stanisława Staszica oraz Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w poniedziałek brali udział w debacie, dzięki której poznali odpowiedź na pytanie czym jest aktywność obywatelska.

O swoich doświadczeniach mówiły prelegentki: wiceprezes Fundacji Aktywnych Mam - Paulina Kopeć, a także przedstawicielka Grupy Nieformalnej „Wiktorianie” - Barbara Sędorowska. 

- Aktywność obywatelska, aktywność społeczna to nie jest tylko to, co wiąże się z wielkimi ideami, z heroicznymi czynami. Przynajmniej dla mnie aktywność społeczna to przede wszystkim to co robimy każdego dnia

- mówi Barbara Sędorowska

Debatę zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Postępu Demokracji ERWIN w ramach projektu „Vademecum Aktywności Obywatelskiej”, który realizowany będzie do 31 października 2022 r. Uczestnikami projektu jest około 400 uczniów z powiatów ostrowieckiego i opatowskiego. 

- Projekt przewiduje wiele działań. Prowadzimy seminaria, warsztaty, jednocześnie mamy tworzony profil na Facebooku. Próbujemy aktywizować z obywatelskiej perspektywy młodzież

- mówi przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Postępu Demokracji ERWIN, Grair Magakian

Projekt „Vademecum Aktywności Obywatelskiej” realizowany jest dzięki dotacji z Programu „Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy” finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Krzysztof Stawiarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe