Królowa nauk w świętokrzyskich szkołach średnich. Trwają próbne matury

  • 04.03.2020, 14:33 (aktualizacja 05.03.2020, 14:13)
  • Katarzyna Kurek
Trwają próbne matury
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przybory geometryczne i kalkulator był dziś niezbędny maturzystom, którzy są w trakcie pisania próbnych matur. 4 marca 2020 roku maturzyści ze świętokrzyskiego, mazowsza i podkarpacia sprawdzało swoje siły w matematyce.

Królowa nauk zawładnęła dziś świętokrzyskimi szkołami średnimi. W egzaminie udział bierze 10 tys. abiturientów ze świętokrzyskiego, mazowsza i podkarpacia - których zdaniem próbowanie się w egzaminie dojrzałości to dobry sposób na wypracowanie pewnych schematów działań. W Liceum Ogólnokształcącym Nr II im. Joachima Chreptowicza, do próbnego egzaminu dojrzałości z matematyki na poziomie podstawowym przystąpiło 107 osób, rozszerzenie napisało ponad 70 maturzystów. 

Największy problem sprawiła mi geometria analityczna, która jest moją najmniej ulubioną dziedziną z matematyki. Jestem w klasie o profilu matematycznym, dlatego reszta zadań nie sprawiła mi większego problemu.

- mówi Filip Płatek - uczeń LO Nr II w Ostrowcu Świętokrzyskim 

Organizatorem świętokrzyskiej Próbnej Matury są między innymi „Echo Dnia”, Urząd Miasta w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Maturę rozszerzoną z matematyki, języka angielskiego oraz chemii nauczyciele z "Chreptusa" swoim uczniom układają sami. 
W czwartek 5 marca, maturzyści zmierzą się z językiem obcym, a wyniki próbnych matur abiturienci poznają 18 marca. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe