I Świętokrzyski Makroregionalny Mityng Narciarstwa Zjazdowego za nami

  • 31.01.2020, 13:41 (aktualizacja 31.01.2020, 17:04)
  • Bartek Gębusia
I Świętokrzyski Makroregionalny Mityng Narciarstwa Zjazdowego za nami
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Narciarstwo zjazdowe to wymagający i niebezpieczny sport, to duże wyzwanie, które podjęli uczestnicy Klubów Olimpiad Specjalnych. 

Dzięki regularnym treningom, i zaangażowaniu osób niepełnosprawnych oraz pomocy trenerów mogą oni uprawiać ten sport, który jest również formą terapii.

Każdy, kto stanął na nartach i poczuł ten szum w uszach, poczuł ten wiatr, ten ślizg wie, że to jest coś pięknego i przyjemnego i dlatego też w naszym oddziale mamy też program związany z uprawianiem narciarstwa zjazdowego. Dlaczego jeżeli my jeździmy to dlaczego nasi nie mogą jeździć? Czasem dochodzi do takich sytuacji - bardzo przyjemnych, gdzie zawodnik przerasta umiejętności opiekuna.

mówi - Wioletta Kubacka - Klub Olimpiad Specjalnych Oddział Wielkopolska-Konin

Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w narciarstwie zjazdowym osoby niepełnosprawne mają dzięki rywalizacji w zawodach, takie po raz 3 odbyły się w Bałtowie, jednak w tym roku w innym wymiarze. 

Robimy pierwszy raz coś ponad regionalnie czyli robimy makroregionalny mityng w narciarstwie alpejskim, mamy cztery województwa. Oprócz świętokrzyskiego przyjechali do nas przyjaciele z wielkopolski-konin, kujawsko-pomorskiego i ze śląska.

mówi - Remigiusz Woźniak - Trener Klubu Olimpiad Specjalnych WTZ "Szansa" w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zorganizowanie Mityngu w takiej formule było dużym wyzwaniem dla organizatorów.  W I Makroregionalnym Mityngu Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych powalczyło 50 zawodników, część z nich przygotowuje się do X Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2020.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe