Blisko 270 młodych siatkarek i siatkarzy z całej Polski wzięło udział w festiwalu mini siatkówki organizowanym przez Akademię Volley Stars Ostrowiec Św. Zawodnicy reprezentowali zarówno lokalne kluby, jak i znane drużyny z innych regionów - wśród uczestników byli m.in. przedstawiciele ŁKS-u Łódź, Legii Warszawa, MUKS Jedynki Ostrowiec Św., Aluronu Warty Zawiercie oraz MUKS-u Michałkowice Śląskie.
Zmagania odbywały się w czterech kategoriach wiekowo-technicznych, odpowiadających formom gry w minisiatkówce: „jedynki” (solowe występy), „dwójki”, „trójki” oraz najbardziej rozbudowane „czwórki”. Taka struktura zawodów pozwoliła uczestnikom o zróżnicowanym poziomie i doświadczeniu sprawdzić się w odpowiednio dobranych warunkach turniejowych - od indywidualnej pracy z piłką po współpracę w mniejszych i większych zespołach.
Inicjatywa zrodziła się z potrzeby stworzenia dodatkowej przestrzeni do rywalizacji dla najmłodszych. Obecność zawodników z różnych klubów i regionów świadczy o rosnącym zainteresowaniu takimi formami aktywności oraz o potrzebie uzupełnienia oficjalnego kalendarza imprez o wydarzenia o charakterze bardziej szkoleniowo-towarzyskim. Festiwal stał się więc nie tylko miejscem sportowej rywalizacji, lecz także platformą wymiany doświadczeń między trenerami i młodymi zawodnikami. Dla wielu uczestników był to cenna okazja do sprawdzenia własnych umiejętności w warunkach meczowych, co - jak podkreślali organizatorzy - jest nie do przecenienia na najwcześniejszych etapach sportowej edukacji.





























![II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja] II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja]](https://static2.lokalnatelewizja.pl/data/articles/sm-16x9-ii-jarmark-dworski-w-rudzie-koscielnej-1757939579.jpg)


























































Napisz komentarz
Komentarze