Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Cztery gole, czerwona kartka. Star wypunktował KSZO

W meczu 31. kolejki III ligi grupy 4. „Pomarańczowo-Czarni” przegrali na własnym obiekcie ze Starem Starachowice 1:3 (0:2). Honorowego gola dla KSZO strzelił Damian Mężyk.
Cztery gole, czerwona kartka. Star wypunktował KSZO
Damian Mężyk w meczu ze Starem zdobył trzecią bramkę w bieżącym sezonie. Co ciekawe, obrońca KSZO wszystkie gole strzelił na przestrzeni miesiąca.

Autor: Patryk Wesołowski

Źródło: facebook.com/kszo1929

Po pierwszej połowie sympatycy „Pomarańczowo-Czarnych” mogli się zastanawiać co by było, gdyby… Dominik Pisarek wykorzystał rzut karny w 22. minucie. Najskuteczniejszy zawodnik KSZO został jednak zatrzymany przez Miazka. Bramkarz Staru pewnie złapał futbolówkę. W tym momencie drużyna prowadzona przez Dariusza Pietrasiaka dostała wiatru w żagle.

W 25. minucie starachowiczanie byli bliscy objęcia prowadzenia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego błąd popełnił Bartosz Klebaniuk. Golkiper KSZO chciał wypiąstkować piłkę, ale niewiele brakowało, a wpakowałby ją do własnej bramki. Sytuację uratował Piotr Łazarz, który w ostatniej chwili wybił futbolówkę.

Niedługo, bo trzy minuty później Klebaniuk musiał już wyciągnąć piłkę z siatki. Dośrodkowanie Mateusza Kaweckiego zamienił na gola Sławomir Duda. Zawodnik Staru miał ułatwione zadanie, bo obrońcy KSZO pozostawili go w polu karnym bez opieki.

Sytuacja „Pomarańczowo-Czarnych” pogorszyła się w 40. minucie. Wtedy to czerwoną kartką ukarany został Patryk Domagała. Obrońca KSZO w okolicy środka boiska uniósł nogę zdecydowanie za wysoko, trafił w głowę Krystiana Adamiaka i w konsekwencji musiał udać się do szatni.

Star jeszcze przed przerwą wykorzystał grę w przewadze. Z rzutu wolnego dośrodkował Adrian Szynka, Kacper Kasperowicz urwał się obrońcom i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Początek drugiej połowy był fatalny dla KSZO, a znakomity dla Staru. Po kilkudziesięciu sekundach Adrian Szynka wywalczył rzut karny. Sam poszkodowany wziął odpowiedzialność na swoje barki i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

„Zielono-Czarni” kontrolowali boiskowe wydarzenia, ale nie zdołali zachować czystego konta. W 75. minucie KSZO zdobył honorową bramkę. Do dośrodkowania Macieja Kołoczka najwyżej wyskoczył Damian Mężyk, który kapitalnym uderzeniem głową pokonał Miazka.

W 82. minucie „Pomarańczowo-Czarni” powinni cieszyć się z drugiego trafienia. Łukasz Mazurek wystawił piłkę nadbiegającemu Erykowi Galarze. Pomocnik ostrowieckiej drużyny strzelił pod poprzeczkę, ale świetną interwencją popisał się golkiper Staru.

Więcej bramek już nie padło. KSZO przegrał ze Starem 1:3. Pomimo porażki, podopieczni Radosława Jacka zachowają trzypunktową przewagę nad Podhalem Nowy Targ. Przypomnijmy, na trzy kolejki przed końcem sezonu „Pomarańczowo-Czarni” zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli, a to daje im prawo gry w barażach o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W kolejnym meczu KSZO zmierzy się na wyjeździe z Avią Świdnik. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 24 maja.

---

W innych meczach 31. kolejki... Sandecja Nowy Sącz pokonała Pogoń-Sokół Lubaczów 2:1, a drużyna Podhala Nowy Targ przegrała z Chełmianką Chełm 2:3. „Sączersi” prowadzą w tabeli z dorobkiem 71 punktów i są już pewni awansu do II ligi. Wicelider z Ostrowca Świętokrzyskiego traci do nich dziewięć „oczek”, a trzecie Podhale dwanaście. Następne miejsca zajmują Siarka Tarnobrzeg (58 punktów) i Star Starachowice (55 punktów).  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Mieszkaniec. 22.05.2025 05:51
awans?

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: uczciwy,jedenTreść komentarza: Bardzo proszę ujawnijcie zarobki w szpitalu bo słyszałem ,że lekarz ponad 200tys m-c ,pielęgniarka 10 tys. a starsza 12 tys plus dodatki ,tak tylko proszę żeby każdy widział dlaczego jest żleData dodania komentarza: 28.01.2026, 17:17Źródło komentarza: Samorządy apelują o pilne działania dla ratowania szpitali powiatowychAutor komentarza: JaśTreść komentarza: Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził mów za siebie geniuszuData dodania komentarza: 28.01.2026, 07:31Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysłyAutor komentarza: annaTreść komentarza: Wójcie wprost przeciwnie z tym wsłuchiwaniem. Jednym pan wykonał oświetlenie uliczne co 50 metrów a od innych wymagał by wyrazili zgodę na postawienie słupa lampy ulicznej w pasie drogowym należącym do Gminy który bezpośrednio sąsiaduje z tymi działkami. Jedni mogą mieć całe ulice oświetlone a inni długie nieoświetlone ulice od lat. Myślę jak i wielu innych mieszkańców że pana kadencja trwa za zbyt długo.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 21:11Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysłyAutor komentarza: JmTreść komentarza: Będą nowe przystanki więc nie warto inwestować w stare.j.m.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 13:09Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysłyAutor komentarza: rozdawnictwoTreść komentarza: upchacie pisiorów i tylko tyleData dodania komentarza: 25.01.2026, 13:54Źródło komentarza: Budynek po banku zmieni właściciela. Radni zgodzili się na kupnoAutor komentarza: lenistwoTreść komentarza: młody człowieku zerknij w lustro bo to jest straszne co z sobą robiszData dodania komentarza: 25.01.2026, 13:50Źródło komentarza: M. Gębura. Chcę wycisnąć 200 kilogramów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama