Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Świętokrzyski WOT z narodową flagą od marszałka Sejmu

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach otrzymało narodową flagę, przekazaną przez marszałka Sejmu, Szymona Hołownię. To już rok od zapoczątkowania tradycji przekazywania symbolicznej flagi przez marszałka, a wydarzenie to stało się ważnym gestem jedności i wsparcia dla polskich służb działających na rzecz bezpieczeństwa kraju. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz, w tym wicewojewoda Michał Skotnicki i prezydent Kielc Agata Wojda.
Świętokrzyski WOT z narodową flagą od marszałka Sejmu

Źródło: https://www.facebook.com/suw.kielce

Podziel się
Oceń

W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach odbyło się wyjątkowe wydarzenie - marszałek Sejmu Szymon Hołownia wręczył jednostce narodową flagę, która wcześniej zdobiła gmach Sejmu RP. Flaga ta symbolizuje nie tylko patriotyzm, ale także wsparcie polskiego społeczeństwa dla żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy przygotowują się do misji zagranicznych. Jak powiedział sam marszałek Hołownia: 

To dobry pomysł, który posłuży obu stronom: i tym, którzy obradują w Sejmie, i tym, którzy trzymając tę flagę, są w sercu polskiej demokracji.

To symboliczne wydarzenie odbyło się na kieleckiej Bukówce, gdzie stacjonuje Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, jednostka ściśle współpracująca z Wojskiem Obrony Terytorialnej (WOT) na terenie województwa świętokrzyskiego. Uczestniczyli w nim również poseł RP Rafał Kasprzyk, prezydent Kielc Agata Wojda oraz przedstawiciele lokalnych służb mundurowych.

żródło: https://www.facebook.com/suw.kielce

 

 

 

Tradycja przekazywania flagi

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zainicjował tradycję przekazywania flagi zaraz po objęciu swojej funkcji. Jak podkreślił, ceremonia ma znaczenie symboliczne, ponieważ z jednej strony flaga stanowi ważne przesłanie dla obradujących w Sejmie, a z drugiej - dla służb, które z nią będą pełniły swoje obowiązki w terenie.

To przypomnienie, że jesteśmy częścią tej samej wspólnoty i mamy wspólny cel - służyć Polsce

- wyjaśnił marszałek Hołownia.

źródło: https://www.facebook.com/suw.kielce

Historia świętokrzyskiego WOT

Wojska Obrony Terytorialnej w regionie świętokrzyskim, choć powstały stosunkowo niedawno, stały się istotnym wsparciem dla lokalnych społeczności. Zadaniem świętokrzyskiego WOT jest reagowanie w sytuacjach kryzysowych, takich jak klęski żywiołowe czy sytuacje zagrożenia publicznego. Jednostka ta wielokrotnie wspierała mieszkańców w trudnych momentach, zapewniając pomoc i wsparcie logistyczne.


Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nie tylko dla kierowców
Przedsiębiorczość i edukacja
Rynek pracy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mądryTreść komentarza: czy radni mają myślenie? zamiast stawiać wiaty rowerowe to powinny być żłobki za darmo a ludzie powinni pracować i płacić podatki ,tak nigdy to miasto się nie rozwinie ,myślcie o przyszłości a nie o sobie i o zarobkachData dodania komentarza: 6.04.2026, 15:01Źródło komentarza: Ostrowiec: 2 300 zł za pobyt w nowym Żłobku MiejskimAutor komentarza: M.Treść komentarza: Pała i wąskie drzwi. Naprzód! Jedyne lekarstwo!Data dodania komentarza: 29.03.2026, 17:31Źródło komentarza: Nerwowe derby. Interweniowała policjaAutor komentarza: prawdziwy kibicTreść komentarza: kibole to nie kibice ,wstyd po meczu i kary dla klubu za naćpanych gówniarzy,20 lat więzienia i problem zniknie,karać ,karać i jeszcze raz karać ,dlatego nie chodzę na to widowisko i przekleństwa ,do pracy pogonić leniData dodania komentarza: 29.03.2026, 09:18Źródło komentarza: KSZO kontra STAR: już dziś sportowa walka i ogromne emocje na trybunachAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Drużyna Brawo👏. Kibole dno!!!Data dodania komentarza: 29.03.2026, 08:15Źródło komentarza: KSZO zdobył Starachowice! Cztery gole i zwycięstwo w derbachAutor komentarza: Ostr.Treść komentarza: Kibole! Dno!#🤑Data dodania komentarza: 29.03.2026, 01:54Źródło komentarza: KSZO zdobył Starachowice! Cztery gole i zwycięstwo w derbachAutor komentarza: ***Treść komentarza: Tylko KSZO!!!Data dodania komentarza: 28.03.2026, 18:33Źródło komentarza: KSZO kontra STAR: już dziś sportowa walka i ogromne emocje na trybunach
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama