Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Znamy zwycięskie projekty tegorocznej edycji BO

We wtorek 17. września na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim ogłoszono zwycięskie projekty, które będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2025 roku.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Podziel się
Oceń

W niedzielę o północy zakończyło się głosowanie na projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok. We wtorek  17. września na konferncji prasowej w urzędzie miasta zostały ogłoszone zwycięskie projekty. Najwięcej bo 4 024 punkty zdobył projekt budowy boiska przy Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 12 na osiedlu Koszary w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jesteśmy szczęśliwi, że nasza szkoła pięknieje. Dzięki projektowi jakim jest Budżet Obywatelski  powstanie boisko do gry w piłkę nożną. 

-- mówi Marzena Lasocka z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 12.
 

Kolejne projekty które zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego to : przystanek rowerowy przy Szkole Podstawowej nr 4 i remont kortu tenisowego na  osiedlu  Ogrody.

Powodzeniem cieszyły się nie tylko projekty inwestycyjne. Mieszkańcy stawiaja także na ekologię. Czwarte miejsce zajął projekt  "Naturalna ochrona przed komarami, budki lęgowe dla jeżyków oraz nietoperzy.

Również młodzież wykazała się pomysłowością i zaproponowała aby w Ostrowcu organizować "wieczorki młodziezowe". Projekt zdobył az 2 710 punktów.

Dodatkowo zostaną zrealizowane jeszcze dwa projekty : Biała sobota wczesne wykrywanie cukrzycy i Integracja spoleczna na osiedlu Kolonia Robotnicza. W sumie zostanie zrealizowanych 7. projektów.

Ponieważ, te pięć zwycięskich projektów nie wyczerpuje całej kwoty.  Postanowiliśmy , że zrealizujemy jeszcze dwa na mniejsze sumy aby zamknąć się w przeznaczonych na realizację środkach.

- mówi Artur Łakomiec, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. 

W tegorocznej edycji zagłosowało 4 769 osób.

 

Kwota przeznaczona na realizację tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego to milion 111 tys. 111 zł.

 

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nie tylko dla kierowców
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Przedsiębiorczość i edukacja
Reklama
Rynek pracy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Z czego sie ciesza ci , ktorzy sa zatrudnieni po znajomosci, przeciez w takiej sytuacji nalezy plakac, ze pseudo elita polityczna doprowadzila do tego, ze wsrod swoich bezrobocie jest zadne , natomiast reszta ich nie interesuje. Czas wreszcie, na zmiany pwrsonalne w PUP, aby zaczeli pracowac tam osoby z umiejetnosciami i kwalifikacjami, a nie ze znajomosciami i spelniajacymi kryterium " czy dycha starczy". Data dodania komentarza: 17.06.2026, 19:04 Źródło komentarza: Duże zainteresowanie giełdą pracy Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Czyzby okulistyka wg tego pana dyrektora funkjonowala tylko dla ViPuw Data dodania komentarza: 17.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu Autor komentarza: Marek Staniszewski Treść komentarza: To oczywisty bardzo niebezpieczny regres .Miasto średniej wielkości bez oddziału okulistycznego praktycznie .Tego nie było nawet za komuny! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 23:16 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu Autor komentarza: G Treść komentarza: Nie ma żadnej pomocy w święta czy w dni wolne jeśli wymagana jest pilna diagnoza NP.wylew w oku z powodu Jasky To najbliższy szpital Starachowice To skandal Dziękuję za taką opiekę Data dodania komentarza: 16.06.2026, 22:45 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu Autor komentarza: Ostrowczanin Treść komentarza: Szukajcie! Hmmmm ...... Obyście znaleźli TWA ma się dobrze Data dodania komentarza: 16.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Ostrowiec szuka sposobów na skuteczniejsze wsparcie bezrobotnych Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Czyli , krótko mówiac brak bezrobocia wśród rodziny i znajomych oto wielki sukces pracowników PUP. Brawo wy!!! Przeciez w Ostrowcu pozostali juz tylko rodziny i kolesie osób pracujacych dla miasta i powiatu, bez jakichkolwiek kwalifikacji, za to ze znajomosciami. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 15:42 Źródło komentarza: Ostrowiec szuka sposobów na skuteczniejsze wsparcie bezrobotnych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama