Powstanie Warszawskie było największym zrywem powstańczym w okupowanej przez nazistów Europie. Wybuchło 1 sierpnia 1944 r. W 80. rocznicę pracownicy Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim przybliżyli to wydarzenie najmłodszym. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o dziejach walczących. Dowiedziały się dlaczego powstanie wybuchło i jaki był jego przebieg, a także poznały symbole tego zrywu.
Spotkanie, którego tematem było Powstanie Warszawskie zorganizowano w ramach „Lata w Pałacu”, cyklu zajęć muzealnych dla dzieci w wieku 7-14 lat.





























![II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja] II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja]](https://static2.lokalnatelewizja.pl/data/articles/sm-16x9-ii-jarmark-dworski-w-rudzie-koscielnej-1757939579.jpg)


























































Napisz komentarz
Komentarze