Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Uczyć się można przez całe życie

Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach, wspólnie z powiatowymi jednostkami organizują Pikniki Edukacyjno-Zawodowe. W ostatni piątek lipca wydarzenie odbyło się Ostrowcu Świętokrzyskim
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Podziel się
Oceń

Pikniki organizowane są cyklicznie. Spotkanie, które miało miejsce na dziedzińcu WOŚP przy Ostrowieckim Browarze Kultury umożliwiło mieszkańcom miasta i powiatu dotarcie do informacji i skorzystanie z porad, np. doradcy zawodowego.  

Organizujemy to wydarzenie, aby skoordynować mechanizm wdrażania takich działań, które mają przekonać, żeby uczyć się przez całe życie. Nieprzypadkowo zapraszamy szkolnictwo branżowe i przedstawicieli lokalnego rynku pracy 

- tłumaczy Agnieszka Kubicka, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach. 

Karolina, która pracuje w Nadleśnictwie Ostrowiec Świętokrzyski chętnie opowiada o swojej pracy, podkreślając, że nie żałuje zawodowego wyboru. Przy specjalnie zaaranżowanym stanowisku zachęcała do podjęcia studiów leśnych. 

Dzięki takim spotkaniom możemy wytłumaczyć ludziom nasze działania - co robimy, dlaczego to robimy i w jaki sposób to robimy 

- mówi Karolina Kita

W doborze ścieżki zawodowej pomaga Zakład Doskonalenia Zawodowego, który nie tylko stawia na młodzież, ale również wspiera przedsiębiorców. Organizacja kursów i szkoleń to inicjatywy cieszące się coraz większą popularnością. Podobnie jak realizowane przez instytucje projekty. Już wkrótce ruszy „Akcja adaptacja”. 

Projekt skierowany jest do osób pełnoletnich z województwa świętokrzyskiego, które należą do jednej z wymienionych grup: osoby zagrożone utratą zatrudnienia, zwolnione w okresie nie dłuższym niż sześć miesięcy z przyczyn niedotyczących pracownika i osoby odchodzące z rolnictwa 

- tłumaczy Izabela Pustuła, dyrektor Szkół ZDZ w Ostrowcu Świętokrzyskim.  

W sezonie wakacyjnym przede wszystkim snujemy plany urlopowe, ale co pokazują tego typu inicjatywy jak Pikniki Edukacyjno-Zawodowe można połączyć przyjemne z pożytecznym. Swoją przestrzeń miały również gry i zabawy, dmuchańce oraz inne atrakcje w myśl zasady dla każdego coś ciekawego. 


Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nie tylko dla kierowców
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Przedsiębiorczość i edukacja
Reklama
Rynek pracy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Z czego sie ciesza ci , ktorzy sa zatrudnieni po znajomosci, przeciez w takiej sytuacji nalezy plakac, ze pseudo elita polityczna doprowadzila do tego, ze wsrod swoich bezrobocie jest zadne , natomiast reszta ich nie interesuje. Czas wreszcie, na zmiany pwrsonalne w PUP, aby zaczeli pracowac tam osoby z umiejetnosciami i kwalifikacjami, a nie ze znajomosciami i spelniajacymi kryterium " czy dycha starczy". Data dodania komentarza: 17.06.2026, 19:04 Źródło komentarza: Duże zainteresowanie giełdą pracy Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Czyzby okulistyka wg tego pana dyrektora funkjonowala tylko dla ViPuw Data dodania komentarza: 17.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu Autor komentarza: Marek Staniszewski Treść komentarza: To oczywisty bardzo niebezpieczny regres .Miasto średniej wielkości bez oddziału okulistycznego praktycznie .Tego nie było nawet za komuny! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 23:16 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu Autor komentarza: G Treść komentarza: Nie ma żadnej pomocy w święta czy w dni wolne jeśli wymagana jest pilna diagnoza NP.wylew w oku z powodu Jasky To najbliższy szpital Starachowice To skandal Dziękuję za taką opiekę Data dodania komentarza: 16.06.2026, 22:45 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu Autor komentarza: Ostrowczanin Treść komentarza: Szukajcie! Hmmmm ...... Obyście znaleźli TWA ma się dobrze Data dodania komentarza: 16.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Ostrowiec szuka sposobów na skuteczniejsze wsparcie bezrobotnych Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Czyli , krótko mówiac brak bezrobocia wśród rodziny i znajomych oto wielki sukces pracowników PUP. Brawo wy!!! Przeciez w Ostrowcu pozostali juz tylko rodziny i kolesie osób pracujacych dla miasta i powiatu, bez jakichkolwiek kwalifikacji, za to ze znajomosciami. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 15:42 Źródło komentarza: Ostrowiec szuka sposobów na skuteczniejsze wsparcie bezrobotnych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama