Mieszkańcy bloku 3a przy ulicy Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim na tą decyzję czekali ponad dwie dekady. Na poniedziałkowej sesji zapadła decyzja o przesunięciu środków z budżetu gminy do Zakładu Usług Miejskich, który jest administratorem budynku. Tym samym zostanie sfinansowane podłączenie budynku do sieci Miejskiej Energetyki Cieplnej.
Mamy pełną dokumentację inwestycji i już możemy ogłosić przetarg. Prace powinny rozpocząć się w czerwcu, tak aby w nowym sezonie grzewczym blok ten był podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej
- mówi Łukasz Dybiec, dyrektor ZUM w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Przypomnijmy, 64 mieszkania w tym bloku oraz części wspólnie ogrzewane są energią elektryczną, co skutkuje wysokimi rachunkami i wieloma niedogodnościami dla mieszkańców. Inwestycja przy ulicy Polnej ma kosztować około 1,2 mln złotych. Mieszkańcy od ponad 20 lat wnioskowali do władz miasta aby zmienić system ogrzewania.





























![II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja] II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja]](https://static2.lokalnatelewizja.pl/data/articles/sm-16x9-ii-jarmark-dworski-w-rudzie-koscielnej-1757939579.jpg)


























































Napisz komentarz
Komentarze