Po wyborach 2023 i zmianach w rządzie tematów nie brakuje, i jak podkreśla wiceprezydent Artur Łakomiec teraz jest dobry czas, aby samorządowy upomnieli się o swoje sprawy, aby ich głos został wzięty pod uwagę. Kończy się rekordowa, bo ponad pięcioletnia kadencja samorządów, w której zdaniem wielu o lokalnych sprawach nie dyskutowano, a decyzje dotyczące małych ojczyzn zapadały centralnie, bez dialogu i konsultacji.
Na spotkaniu zarządu Związku Miast Polskich podkreślano, że największym sukcesem jesiennych wyborów parlamentarnych była rekordowa frekwencja wyborcza, i teraz również trzeba dążyć do tego, aby ludzie mieli poczucie jak ich głos jest ważny, i aby poszli w kwietniu do urn dokonując świadomych wyborów.
Większość samorządowców start w wyborach planuje pod szyldem stowarzyszeń lokalnych, a nie szyldów partyjnych. Artur Łakomiec nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, ale potwierdza, że taka propozycja od członków Stowarzyszenia „TAK dla samorządu” padła. Wiceprezydent teraz rozmawia z rodziną i deklaruje,ż e wkrótce o jego planach dowie się opinia publiczna.





























![II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja] II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja]](https://static2.lokalnatelewizja.pl/data/articles/sm-16x9-ii-jarmark-dworski-w-rudzie-koscielnej-1757939579.jpg)


























































Napisz komentarz
Komentarze