Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sąd nie przedłużył aresztu dla Jarosława Górczyńskiego

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim nie przedłużył tymczasowego aresztu dla prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Śledczy, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie, nie zgadzają się z tą decyzją i składają zażalenie na postanowienie sądu.
Podziel się
Oceń

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński prawdopodobnie opuści areszt tymczasowy 19 października. Przedłużenia aresztu, który trwa od maja, domaga się  katowicki oddział Prokuratury Krajowej. W Sądzie Rejonowym w Ostrowcu Świętokrzyskim, 11 października odbyło się w tej sprawie posiedzenie. Jak udało nam się ustalić, sąd wniosku prokuratury nie uwzględnił stwierdzając, że nie zachodzą żadne szczególnie okoliczności, które by uzasadniały stosowanie dalszego tymczasowego aresztowania. 

Jak informują przedstawiciele Prokuratury Krajowej, w ocenie prokuratora postanowienie o nieprzedłużeniu tymczasowego aresztowania wobec Jarosław Górczyńskiego w świetle zgromadzonego dotychczas materiału dowodowego oraz kolejnych zarzutów, które w ostatnim czasie usłyszał podejrzany,  jest całkowicie bezpodstawne. W związku z tym prokuratura złoży zażalenie na decyzję sądu.

W ocenie prokuratury, nadal realna jest obawa matactwa procesowego ze strony podejrzanego oraz grozi mu surowa kara, co jest podstawą do stosowania tymczasowego aresztowania 

– napisano w komunikacie.

Śledczy przypominają, że w ostatnim czasie Jarosław Górczyński usłyszał kolejne trzy zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych, w łącznej kwocie 40 tys. zł. Aktualnie jest podejrzany o popełnienie łącznie 15 czynów zabronionych, z których 9 dotyczy przyjmowania przez niego korzyści majątkowych i osobistych. Grozi mu 8 lat więzienia. Jarosław Górczyński nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

Prokurator nie wyklucza dalszych zarzutów w tej sprawie. 

 


Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nie tylko dla kierowców
Przedsiębiorczość i edukacja
Rynek pracy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama