Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Będzie współpraca samorządu z organizacjami

We wtorek, 10 października, wiceprezydent Artur Łakomiec spotkał się z działaczami organizacji pozarządowych, które działają w Ostrowcu Świętokrzyskim. Samorząd zachęca do aplikowania w konkursie na realizację projektów wpisujących się w zadania gminy.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Organizacje pozarządowe, które  realizują ciekawe pomysły, przede wszystkim skierowane na działanie mieszkańców, mogą otrzymać finansowe wsparcie ze strony samorządu. 

Dotacje mogą otrzymać stowarzyszenia i fundacje lub inne podmioty, które złożą ofertę w otwartym konkursie. Dotacje są przyznawane na bardzo konkretne rzeczy, czyli na realizację projektów, które wpisują się w zadania publiczne danego samorządu.
Wiceprezydent Artur Łakomiec spotkał się z przedstawicielami rożnych organizacji. Spotkanie miało charakter informacyjny i dotyczyło zadań, które gmina Ostrowiec Świętokrzyski zamierza powierzyć do realizacji w 2024 roku organizacjom pozarządowym i innym podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego.

W tych stowarzyszeniach działają osoby, które są doświadczone i pracują z mieszkańcami naszego miasta. Z drugiej strony, gdybyśmy jako urząd wydawali te środki bezpośrednio, to myślę, że nawet ze względów obszarowych, na pewno te środki nie byłyby, aż tak dobrze wydawane 

- mówi Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.


W  2023 roku Gmina Ostrowiec Świętokrzyski na działalność pożytku publicznego przeznaczyła kwotę ponad  2,7 miliona złotych.

Podczas wtorkowego spotkania przedstawiciele organizacji pozarządowych podkreślali bardzo dobrą współpracę z samorządem, jak również to, że członkowie stowarzyszeń mogą się spotykać i wymienić doświadczeniami.

Mam nadzieję, że miasto wyjdzie naprzeciw blisko 400 osobom, które są u nas w hufcu ostrowieckim. Jeżeli uda się pozyskać jakieś środki z urzędu miasta, możemy starać się rozwijać młodzież

- mówi Jakub Mazurek, przewodnik i instruktor Hufca ZHP w Ostrowcu Świętokrzyskim.



W Ostrowcu działa obecnie około osiemdziesięciu organizacji pozarządowych. W ramach otrzymanych środków mogą one realizować różne przedsięwzięcia np. z zakresu ochrony i promocji zdrowia, pomocy społecznej , kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, rozwoju sportu, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
KOMENTARZE
Autor komentarza: OstrowiankaTreść komentarza: Lekarz ma obowiazek leczyc I wspierac pacjenta . Niestety nie Powinien brac udzialu w konkursie. Obowiazki dyrektora beda zle wplywac na obowiazki lekarza.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 16:36Źródło komentarza: Komisja wybrała kandydata na dyrektora szpitala w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: ZTreść komentarza: Jak odsetki w takim przypadku są wstrzyameneData dodania komentarza: 5.12.2025, 08:56Źródło komentarza: MEC nie zapłaci. GIOŚ postanowił wstrzymać wykonanie decyzji o karzeAutor komentarza: JaTreść komentarza: To już widzę te odsetki 😱Data dodania komentarza: 4.12.2025, 20:17Źródło komentarza: MEC nie zapłaci. GIOŚ postanowił wstrzymać wykonanie decyzji o karzeAutor komentarza: ostrowczaninTreść komentarza: ja uważam ,że PUP to nie tylko siedzenie i picie kawki tylko trzeba ruszyć do firm i zaproponować wsparcie i możliwości współpracy w różnych okresach funkcjonowania ,urzędy udają ,że pomagają a tak naprawdę to zero pomocy i wsparcia i tylko kontrole i podnoszone koszty podatków itp.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:37Źródło komentarza: Dni Pracodawców 2025 w Ostrowcu Św. - Tydzień Konsultacji dla przedsiębiorcówAutor komentarza: druga kategoriaTreść komentarza: Czy ktoś w tym mieście poza podatkami coś zrobi dla firm? Prezydent to sztuka do składania wieńcy i wręczania dyplomów ,tak jak w gminie sąsiedniej tylko gospodynie wiejskie i zabawa,weście się ludzie do pracy a RADNI zamiast pomaga firmom to popieracie ich niszczenie ,to miasto zaściankowe powinno mieć podatki dużo niższe a radni powinni dopłacać za nic robienieData dodania komentarza: 3.12.2025, 16:29Źródło komentarza: Rada miasta uchwaliła podatki na 2026Autor komentarza: OstrowczaninTreść komentarza: Ciekawe jak zarzad powiatu potrakuje kryterium swojego guru " czy dycha sfarczy"?Data dodania komentarza: 3.12.2025, 16:00Źródło komentarza: Komisja wybrała kandydata na dyrektora szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama