Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Warsztaty Terapii Zajęciowej walczą o przetrwanie

Warsztaty Terapii Zajęciowej nie mają pieniędzy na działalność. Lipcowe spotkanie przedstawicieli Ogólnopolskiego Forum WTZ z przedstawicielami rządu nie zakończyło się wiążącymi deklaracjami odnośnie zwiększenia nakładów na te placówki.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Warsztaty Terapii Zajęciowej aktywizują i rehabilitują osoby niepełnosprawne. Pomagają w codziennym funkcjonowaniu. Na to potrzebne są pieniądze, których Warsztaty Terapii Zajęciowej mają coraz mniej. Wielu placówkom grozi zamknięcie. Dlatego członkowie Ogólnopolskiego Forum Warsztatów Terapii Zajęciowej apelują do PFRON-u oraz Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej o natychmiastowe zwiększenie nakładów.


W lipcu bieżącego roku odbyło się spotkanie pracowników WTZ ze stroną rządową. Padła propozycja zwiększenie w 2023 roku kwoty dofinansowania do jednego uczestnika o 300 złotych. W latach 2024 i 2025 po kolejne 150 złotych. Przedstawiciele Forum natomiast stoją na stanowisku, aby zwiększyć dofinansowanie do jednego uczestnika o 600 złotych począwszy od roku bieżącego i w latach 2023, 2024 i 2025.  

Działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej w 90 procentach finansowana jest ze środków PFRON. Ten dzieli pieniądze w oparciu o algorytm. Pozostałe 10 procent przekazywana jest przez samorządy. Z tej puli kupowane są między innymi materiały do pracowni, w których osoby niepełnosprawne uczą się i rehabilitują. Pokrywane są koszty dowozu uczestników na zajęcia. 
W Polsce działa 726 warsztatów terapii zajęciowej, które skupiają 28 tysięcy podopiecznych. Pracuje w nich 10 tysięcy pedagogów, instruktorów, psychologów, terapeutów. 

Ustalono, że kolejne spotkanie ze stroną rządową odbędzie się we wrześniu. 

 

 

O problemach Warsztatów Terapii Zajęciowej informowaliśmy TUTAJ:  

 

WTZ zmierzają ku upadkowi? Sytuacja jest trudna

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WitekTreść komentarza: To ma być wizytówką miasta ludzie 😂😂😂OCHYDAData dodania komentarza: 13.08.2022, 12:47Źródło komentarza: Otoczenie dworca wschodniego zmieniło swoje oblicze A Autor komentarza: LOKALNA.TVTreść komentarza: Fundacja Bo w nas jest moc ul. Żurawinowa 2, 27-400 Ostrowiec Św. Numer subkonta w Pekao S.A. 16 1240 5035 1111 0010 9703 7083 IIBAN: PL + numer rachunku ( do wpłat zagranicznych) SWIFT/BIC: PKOPPLPW Tytułem: Darowizna dla MarkaData dodania komentarza: 13.08.2022, 11:49Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: [email protected]Treść komentarza: Pozdrawiam. Proszę o nr. konta chętnie pomogę (ale nie wiem jak?)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 11:30Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: ,Treść komentarza: Przejście dla pieszych ulica Wspólna i zaparkowane przy nim pojazdy. Ktoś to kontroluje nadzoruje?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:25Źródło komentarza: Czy piesi są bezpieczni na przejściach?Autor komentarza: EwaTreść komentarza: To nie natura niszczy, tylko człowiekData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:20Źródło komentarza: Sandomierskie wąwozy zostaną zabezpieczoneAutor komentarza: Patrzący z bliskaTreść komentarza: Szanowna Pani Burmistrz Ćmielowa- Joanno Suska !...litości nad nami wszystkimi .Słuchaczami lokalnych radiowych rozgłośni i lokalnej T V.?!!! W ilu jeszcze" perspektywach" zamierza Sz.Pan wystąpic???Data dodania komentarza: 08.08.2022, 10:58Źródło komentarza: TELEFAKTY - 5.08.2022 r.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama