Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Radni przyjmą środki z PFRON

Pieniądze na aktywność osób z niepełnosprawnościami przyznane. Najwięcej dostaną wtz-y

Ponad 12 mln 700 tysięcy złotych. Taka kwota zostanie rozdysponowana w 2026 roku na rehabilitację zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnościami w powiecie ostrowieckim. Na przyjęciem podziału będą w piątek debatować radni Rady Powiatu Ostrowieckiego.
Podziel się
Oceń

Największą część budżetu — 7,5 mln zł — przewidziano na finansowanie warsztatów terapii zajęciowej (WTZ). To właśnie WTZ otrzymają największe wsparcie ze względu na ich rolę w rehabilitacji społecznej i zawodowej uczestników, zapewnianiu zajęć terapeutycznych oraz przygotowaniu do aktywności na rynku pracy. Na zaopatrzenie osób niepełnosprawnych w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze zarezerwowano 2,9 mln zł. Ta pula ma pokryć potrzeby związane z wyposażeniem niezbędnym do codziennego funkcjonowania i zwiększania samodzielności osób z niepełnosprawnościami. Na dofinansowanie udziału osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych przeznaczono 1 mln zł. Środki te mają umożliwić korzystanie z kompleksowych programów rehabilitacyjnych, które często łączą terapię medyczną, kinezyterapię i inne formy wsparcia. Niewiele ponad 340 tys. zł przeznaczono na dofinansowanie likwidacji barier — architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych. To działania ukierunkowane na poprawę dostępności przestrzeni publicznej i prywatnej oraz ułatwienie codziennego funkcjonowania osób niepełnosprawnych. Na wsparcie w zakresie sportu, kultury, rekreacji i turystyki zarezerwowano 130 tys. zł, natomiast 500 tys. zł przewidziano jako zwrot kosztów dla pracodawców za wyposażenie stanowisk pracy dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W ramach aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy zarezerwowano 88 tys. zł. 

Podział środków z PFRON zatwierdzą radni na najbliższej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, zaplanowanej na piątek, 27 marca.   

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

REKLAMA
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nie tylko dla kierowców
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Przedsiębiorczość i edukacja
Reklama
Rynek pracy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: M. Treść komentarza: Czy przed ulewnym deszczem infrastruktura ochronna też jest w planach. Poniedziałkowy deszcz pokazał jak jest. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 05:28 Źródło komentarza: Samorządowcy rozmawiali o schronach i ochronie ludności Autor komentarza: ;) Treść komentarza: ***** *** Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:38 Źródło komentarza: Zarząd województwa świętokrzyskiego z wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Z czego sie ciesza ci , ktorzy sa zatrudnieni po znajomosci, przeciez w takiej sytuacji nalezy plakac, ze pseudo elita polityczna doprowadzila do tego, ze wsrod swoich bezrobocie jest zadne , natomiast reszta ich nie interesuje. Czas wreszcie, na zmiany pwrsonalne w PUP, aby zaczeli pracowac tam osoby z umiejetnosciami i kwalifikacjami, a nie ze znajomosciami i spelniajacymi kryterium " czy dycha starczy". Data dodania komentarza: 17.06.2026, 19:04 Źródło komentarza: Duże zainteresowanie giełdą pracy Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Czyzby okulistyka wg tego pana dyrektora funkjonowala tylko dla ViPuw Data dodania komentarza: 17.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu Autor komentarza: Marek Staniszewski Treść komentarza: To oczywisty bardzo niebezpieczny regres .Miasto średniej wielkości bez oddziału okulistycznego praktycznie .Tego nie było nawet za komuny! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 23:16 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu Autor komentarza: G Treść komentarza: Nie ma żadnej pomocy w święta czy w dni wolne jeśli wymagana jest pilna diagnoza NP.wylew w oku z powodu Jasky To najbliższy szpital Starachowice To skandal Dziękuję za taką opiekę Data dodania komentarza: 16.06.2026, 22:45 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama