Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Droga w Nowej Dębowej Woli w przebudowie

Rozpoczął się remont drogi powiatowej w Nowej Dębowej Woli. Odcinek o długości 2,5 km będzie oddany do użytku we wrześniu.
Ładuję odtwarzacz...


Droga w Nowej Dębowej Woli stanowi doskonały skrót komunikacyjny między gminą Bodzechów, a gminą Kunów.  Ze względu na swoje położenie, to trasa często odwiedzana przez rowerzystów. Jednak brak pobocza oraz zły stan techniczny nawierzchni sprawiały, że przejazd trasą nie należał do najbezpieczniejszych. Za kilka tygodni to się zmieni.    

W poniedziałek, 20 czerwca rozpoczął się remont drogi, od skrzyżowania z drogą powiatową relacji z Ostrowca Świętokrzyskiego do Sienna. W ramach zadania zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa o szerokości 6,3 m, obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 0,75 m każde oraz remont istniejących zjazdów.

-wymienia Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Poprawa standardów i bezpieczeństwa na tym odcinku to koszt ponad 2,6 mln złotych. Z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych  powiat otrzymał 2,1 mln złotych.  Pozostała kwota została podzielona po połowie między samorząd powiatowy i gminę Bodzechów. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama