Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przepompownia już prawie gotowa. Czas na wodociąg

Jedną z ważniejszych inwestycji, która wykonywana jest w ostatnim czasie na terenie gminy Bałtów jest budowa pompowni wraz ze zbiornikiem retencyjnym w Maksymilianowie.
Przepompownia już prawie gotowa. Czas na wodociąg
Źródło: fot: facebook.com/baltowgmina

W Maksymilianowie coraz więcej osób buduje swoje domy.  Zainteresowanie budownictwem jednorodzinnym, po latach stagnacji, to szansa dla rozwoju gminy. Ważne jest zatem stworzenie dogodnych warunków, tak aby przyciągać zainteresowanych. Nie jest tajemnicą, że mieszkańcy tej części gminy miewają problemy z wodą. Dlatego samorząd interweniuje i zainwestował w pompownię.

fot: facebook.com/baltowgmina

Dla mieszkańców Maksymilianowa to bardzo ważna inwestycja. Część wodociągu pod lasem jest stara i awaryjna i nie można podłączać do niej nowych domów. Duże różnice terenów między ujęciami wody w Bałtowie i Wólce Bałtowskiej, a ostatecznymi odbiorcami, mieszkańcami Maksymilianowa, wynoszą ok.  60 metrów  – mówi Hubert Żądło, wójt Bałtowa.

fot: facebook.com/baltowgmina

Dlatego konieczna była budowa przepompowni.  Przygotowanie dokumentacji na budowę pompowni trwało blisko dwa lata. Sam montaż, który tera jest już na finiszu, trwał około miesiąca.

fot: facebook.com/baltowgmina

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów dodaje, że dzięki pozyskanym w drugim rozdaniu rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych środkom w wysokości 550 000 zł, gmina Bałtów przebuduje i rozbuduje sieć wodociągową w Maksymilianowie.

 

 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama