Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Seniorzy będą mieli swój klub w Okole

W Domu Ludowym w Okole, na parterze budynku powstaje klub seniora. Pierwsi uczestnicy na zajęcia do klubu seniora zawitają w styczniu przyszłego roku.
Ładuję odtwarzacz...


Władze gminy Bałtów stawiają na integrację seniorów. Od kilku lat w Bałtowie działa stowarzyszenie seniorów "Ruch to zdrowie", a klub seniora w Okole ma być kolejną alternatywą dla osób starszych. 

W Domu Ludowym w Okole na piętrze mieści się ośrodek zdrowia. Pomieszczenia na parterze budynku, kiedyś zajmowała apteka. Obecnie są niewykorzystane. Postanowiliśmy zaadaptować je i utworzyć w Okole klub seniora  

-informuje Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

Gmina na wyremontowanie parteru w Domu Ludowym oraz zakup niezbędnego wyposażenia do klubu seniora otrzymała dostała 210 tysięcy złotych z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.   
Do klubu seniora ma uczęszczać 20 osób powyżej 65 roku życia. To placówka, w której osoby starsze będą przebywały kilka godzin.W klubie seniora mają zapewniona opiekę, posiłek, zajęcia z rehabilitantem, a w razie potrzeby, spotkania z psychologiem. 
 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama