Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rynek w Opatowie w przebudowie

W październiku powinna zakończyć się przebudowa rynku w Opatowie. Centralny plac miasteczka będzie ładniejszy i bardziej funkcjonalny.
Ładuję odtwarzacz...

Modernizacja rynku to jeden z czterech etapów projektu pod nazwą "Rewitalizacja miasta Opatowa". Zakłada ona przebudowę basenu, przygotowanie budynku dawnego więzienia pod Centrum Templariuszy oraz przebudowę skweru im. W. Gombrowicza, która została już zrealizowana. 
Po zakończeniu prac ziemnych, płyta rynku w Opatowie zostanie wzbogacona  elementami małej architektury. Zamontowane będzie nowoczesne oświetlenie oraz fontanna. W miejsce wyciętych drzew, pojawią się nowe nasadzenia. Z myślą o turystach zostaną ustawione ławeczki z pergolami. Uzupełnieniem wystroju centralnego placu ma być makieta, prezentująca Opatów z czasów średniowiecza. 

Chcemy wykonać kompleksowy remont, by za kilka lat ponownie nie realizować kolejnych napraw. Na pewno będzie to miejsce zachęcające do odpoczynku. Chcemy, by zaglądali tu i mieszkańcy i turyści. Z pewnością nie wszyscy wiedzą, że rynek w Opatowie jest najdłuższy w Polsce, po rynku w Pułtusku . 

-opowiada Grzegorz Gajewski, burmistrz Opatowa. 

Prace modernizacyjne na rynku w Opatowie mają kosztować ponad 4 mln złotych. 
 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama