Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Podpisano 21 tysięcy umów na wymianę kopciuchów

Mieszkańcy Świętokrzyskiego coraz chętniej sięgają po dotacje na wymianę przestarzałych instalacji grzewczych. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach z programu „Czyste Powietrze” udzielił już 21 tysięcy dotacji.
Ładuję odtwarzacz...

Dofinansowanie jest skierowane do właścicieli domów jednorodzinnych i ma pomóc w termomodernizacji budynków oraz wymianie starych źródeł ciepła na nowoczesne i ekologiczne. Ponad 50% instalacji centralnego ogrzewania i centralnej ciepłej wody jest w tym momencie wykonywanych na zasadzie pomp ciepła. To bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną

-mówi Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach 

Dofinansowanie jest skierowane do właścicieli domów jednorodzinnych.  21 tysięczną umowę z kieleckim Funduszem, podpisał Ireneusz Wilczkowski z Miedzianej Góry.

Na ten moment ogółem do wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wpłynęło 23 800  wniosków na kwotę 515 mln złotych.

 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama