Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Manga w wykonaniu młodych artystów

16 maja 2022 roku w starachowickim Parku Kultury odbył się wernisaż wystawy „Manga Art”.
Ładuję odtwarzacz...

Autorami prac jest grupa młodzieży, w wieku 13 -16 lat, uczęszczająca na zajęcia z rysunku i kultury japońskiej do Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju PRAKSJA w Starachowicach. Autorzy prac, to fascynujący młodzi ludzie, którzy zadają pytania, negują i poddają w wątpliwość to, co słyszą i widzą, poszukując własnych odpowiedzi. Poprzez obraz niejednokrotnie poruszane są złożone i ważne tematy społeczne. Podczas zajęć można nie tyko doskonalić dotychczasową technikę, ale również wymieniać się doświadczeniami związanymi z szerokorozumianą popkulturą japońską. To miejsce gdzie młodzi ludzie mogą znaleźć przestrzeń dla siebie – rozwijanie swoich zainteresowań, wyrażanie emocji oraz myśli w atmosferze wsparcia i szacunku.

Wystawa mang to nie wszystko co przygotowano w ramach współpracy Parku Kultury z Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju PRAKSJA. 24 maja odbędzie się otwarty wykład „Manga – więcej niż komiks. Edukacyjno-terapeutyczna rola mangi”. Wykład odbędzie się 24.05.2022 o godz.16.00 w Sali klubowej Parku Kultury.

Pomysłodawczynią wystawy jak i autorką wykładu jest mgr Małgorzata Serwicka – terapeuta, pedagog specjalny, psychotraumatolog oraz filolog japoński. W 2019 roku brała udział w warsztatach z rysunku mangi z profesjonalną ilustratorką Ryuko Iwabuchi. Prowadzi szkolenia dla kadr pedagogicznych oraz rodziców, współautorka programu studiów podyplomowych z zakresu edukacji i rewalidacji osób z zaburzeniami spektrum autyzmu. Współzałożycielka Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju PRAKSJA.

Wystawę Manga Art można podziwiać w Parku Kultury do końca tego miesiąca, a już 22 maja w sali widowiskowej będzie można podziwiać młodych wokalistów z całej Polski, którzy wystąpią w finałowym koncercie konkursu 7 Stara Ach! Festiwal. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama