" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wkrótce powinna ruszyć przebudowa rehabilitacji

Starostwo Powiatowe w Opatowie ogłosiło przetarg na „Przebudowę pomieszczeń Działu Rehabilitacji na poziomie ±0,00 w Bloku A Szpitala Św. Leona”.
Wkrótce powinna ruszyć przebudowa rehabilitacji
zdjęcie poglądowe z archiwum szpitala

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce pomieszczenia oddziału rehabilitacji w opatowskim szpitalu przejdą gruntowny remont.

Planowany zakres prac obejmuje m.in. roboty rozbiórkowe, murarskie, wykończeniowe, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego, wentylacji mechanicznej, wykonania kompletnej instalacji oświetlenia ogólnego, oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, wykonania systemu sygnalizacji pożaru, instalacji strukturalnej, systemu przywoławczego, dźwiękowego systemu ostrzegawczego. Po zakończeniu prac całe piętro będzie odpowiadało wszystkim wymogom i standardom bezpieczeństwa oraz przepisom przeciwpożarowym.

Oddział rehabilitacji w Szpitalu Św. Leona przyjmuje ok. 80 osób. Szacuje się, że po remoncie ta liczba będzie dużo większa. Nasza rehabilitacja będzie jednym z głównych kierunków rozwoju szpitala. W przyszłości planujemy utworzenie rehabilitacji pocovidowej, ruchowej i  neurologicznej

- zapowiada starosta opatowski, Tomasz Staniek, dodając, że w przyszłości planowane jest otworzenie basenu. 

Na remont rehabilitacji Starostwo pozyskało  870 tys. zł. z rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych ale część pieniędzy, w kwocie ok 2 mln złotych, która zostanie zainwestowana w szpital pochodzi z budżetu własnego. 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama