" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Starachowicach chcą chronić przemysłowe dziedzictwo

Zakład wielkopiecowy w Starachowicach zakończył swoją pierwotną funkcję w 1968 roku, po ponad 30 latach, 1 stycznia 2001 roku na po zakładowych terenach otwarto Muzeum Przyrody i Techniki.
Ładuję odtwarzacz...

Obiekty znajdujące się na 8 hektarowym terenie wymagają szczególnej konserwacji i remontów, na ten rok priorytetem dla dyrekcji muzeum jest remont basenów odstojnikowych. Już w czasach świetności zakładu wielkopiecowego myślano o ochronie środowiska i wprowadzano różnorodne rozwiązania. Modernizacja basenów odstojnikowych to spore i dosyć wymagające przedsięwzięcie. Jeśli remont basenów się powiedzie, będą służyć tym razem Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Przewidywany koszt modernizacji basenów odstojnikowych to około 100 tysięcy złotych. Kolejno dyrekcja muzeum chce zadbać o sąsiedni budynek, wieżę ciśnień i maszynę parową. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama