Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Młodzież z Ukrainy zamieszkała w Ożarowie

Dziś, do Ożarowa dojechało czworo uczniów z Ukrainy wraz z rodzicami. Zamieszkają w internacie Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie.
Młodzież z Ukrainy zamieszkała w Ożarowie
Uczniowie z Ukrainy / foto fb T.Staniek

Młodzież, która dotarła do Ożarowa to uczniowie powiatowej szkoły średniej. Władze powiatu podjęły decyzję o wysłaniu dwóch busów na przejście graniczne z Ukrainą do Medyki po młodzież uczącą się w Zespole Szkół imienia Marii Skłodowskiej - Curie w Ożarowie.

Lada moment przyjadą kolejni uczniowie z rodzicami, w sumie trzynaście osób. Służby graniczne Ukrainy nie wpuściły do Polski pełnoletnich uczniów, tegorocznych maturzystów. Mężczyźni od 18 do 60 roku życia maja zakaz opuszczania Ukrainy. Może mieć to związek z powołaniem do armii.

Młodzież, która przyjechała do Ożarowa pochodzi z powiatu drohobyckiego. Mają polskie korzenie. Uczniowie przyjechali z matkami. Mężowie kobiet, ojcowie dzieci zostali w domach. Od teraz dzieci w Polsce znajdą bezpieczeństwo i dach nad głową. Wszyscy z nich dzisiaj wieczorem mówili nam, że boją się wojny, szczególnie nocnych bombardowań i rosyjskiej, nieobliczalnej armii.

- mówi Tomasz Staniek, starosta opatowski.

 

Do trzech szkół prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Opatowie uczęszcza 106 uczniów z Ukrainy i 4 z Białorusi.

W szkołach w Ożarowie i dwóch w Opatowie aktualnie przebywa 63 uczniów z Ukrainy.

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WitekTreść komentarza: To ma być wizytówką miasta ludzie 😂😂😂OCHYDAData dodania komentarza: 13.08.2022, 12:47Źródło komentarza: Otoczenie dworca wschodniego zmieniło swoje oblicze A Autor komentarza: LOKALNA.TVTreść komentarza: Fundacja Bo w nas jest moc ul. Żurawinowa 2, 27-400 Ostrowiec Św. Numer subkonta w Pekao S.A. 16 1240 5035 1111 0010 9703 7083 IIBAN: PL + numer rachunku ( do wpłat zagranicznych) SWIFT/BIC: PKOPPLPW Tytułem: Darowizna dla MarkaData dodania komentarza: 13.08.2022, 11:49Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: jksiazka7@gmail.comTreść komentarza: Pozdrawiam. Proszę o nr. konta chętnie pomogę (ale nie wiem jak?)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 11:30Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: ,Treść komentarza: Przejście dla pieszych ulica Wspólna i zaparkowane przy nim pojazdy. Ktoś to kontroluje nadzoruje?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:25Źródło komentarza: Czy piesi są bezpieczni na przejściach?Autor komentarza: EwaTreść komentarza: To nie natura niszczy, tylko człowiekData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:20Źródło komentarza: Sandomierskie wąwozy zostaną zabezpieczoneAutor komentarza: Patrzący z bliskaTreść komentarza: Szanowna Pani Burmistrz Ćmielowa- Joanno Suska !...litości nad nami wszystkimi .Słuchaczami lokalnych radiowych rozgłośni i lokalnej T V.?!!! W ilu jeszcze" perspektywach" zamierza Sz.Pan wystąpic???Data dodania komentarza: 08.08.2022, 10:58Źródło komentarza: TELEFAKTY - 5.08.2022 r.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama