Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nie żyje Jerzy Kościuszko

W wieku 92 lat zmarł wieloletni nauczyciel fizyki w Liceum Ogólnokształcącym nr II im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, Jerzy Kościuszko.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Jerzy Kościuszko urodził się 20 kwietnia 1929 roku w Hrubieszowie, jako jeden z ośmiorga dzieci Włodzimierza i Heleny. W rodzinnym mieście ukończył Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica. Podjął studia w zakresie fizyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej we Wrocławiu. Z ostrowieckim Liceum Ogólnokształcącym nr II im. J. Chreptowicza związany był w latach 1953 -1990. Po 37 latach pracy przeszedł na emeryturę.

Profesor Jerzy Kościuszko zapisał się w pamięci uczniów jako nauczyciel o ogromnej wiedzy, talencie pedagogicznym i życzliwości, zarówno wobec wychowanków, jak i kolegów z pracy. Był człowiekiem obdarzonym ogromnym czarem i urokiem osobistym. Jego zawodowy dorobek i zaangażowanie w pracę na rzecz młodzieży zostało uhonorowane wieloma nagrodami i odznaczeniami.

Nawet jako emeryt nie tracił kontaktu ze szkołą i uczniami. Był członkiem Towarzystwa Absolwentów, Wychowanków i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pogrzeb prof. Jerzego Kościuszki odbędzie się we wtorek (18 stycznia) o godzinie 13:00 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w osiedlu Stawki w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Z Profesorem rozmawialiśmy w 2018 roku, przygotowując reportaż na X jubileuszowy Zjazd Absolwentów „Chreptusa” .

[zobacz wideo]

 

To szkoła na całe życie


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WitekTreść komentarza: To ma być wizytówką miasta ludzie 😂😂😂OCHYDAData dodania komentarza: 13.08.2022, 12:47Źródło komentarza: Otoczenie dworca wschodniego zmieniło swoje oblicze A Autor komentarza: LOKALNA.TVTreść komentarza: Fundacja Bo w nas jest moc ul. Żurawinowa 2, 27-400 Ostrowiec Św. Numer subkonta w Pekao S.A. 16 1240 5035 1111 0010 9703 7083 IIBAN: PL + numer rachunku ( do wpłat zagranicznych) SWIFT/BIC: PKOPPLPW Tytułem: Darowizna dla MarkaData dodania komentarza: 13.08.2022, 11:49Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: [email protected]Treść komentarza: Pozdrawiam. Proszę o nr. konta chętnie pomogę (ale nie wiem jak?)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 11:30Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: ,Treść komentarza: Przejście dla pieszych ulica Wspólna i zaparkowane przy nim pojazdy. Ktoś to kontroluje nadzoruje?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:25Źródło komentarza: Czy piesi są bezpieczni na przejściach?Autor komentarza: EwaTreść komentarza: To nie natura niszczy, tylko człowiekData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:20Źródło komentarza: Sandomierskie wąwozy zostaną zabezpieczoneAutor komentarza: Patrzący z bliskaTreść komentarza: Szanowna Pani Burmistrz Ćmielowa- Joanno Suska !...litości nad nami wszystkimi .Słuchaczami lokalnych radiowych rozgłośni i lokalnej T V.?!!! W ilu jeszcze" perspektywach" zamierza Sz.Pan wystąpic???Data dodania komentarza: 08.08.2022, 10:58Źródło komentarza: TELEFAKTY - 5.08.2022 r.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama