Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

"Droga do Emaus" w kościele na Pułankach

8 października, w parafii św. Kazimierza Królewicza na Pułankach w ramach Diecezjalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej odbył się wernisaż wystawy Teodory Pawełko-Kwiatkowskiej.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

"Jestem niewielkim owadem na spokojnej tafli wody, a jednak swoimi maleńkimi odnóżami  mogę na niej delikatnie stanąć, nieznacznie dotykając wprawiając ją w drgania, które o dziwo, w widoczny, rytmiczny sposób rozchodzi się po wodzie." 

Tak określa siebie Teodora Pawełko-Kwiatkowska. O artystce mówi również Dorota Stępień - Zając, członek Komitetu Organizacyjnego Diecezjalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej, która zaprosiła malarkę do Ostrowca Świętokrzyskiego. 

"Poza tym, że jest ona niesamowitą artystką, to przede wszystkim jest kobietą, matką, przy tym jest osobą niezwykle ciepłą i pozytywną. Dodatkowo śpiewa w chórze, była pedagogiem i jak sama o sobie mówi - jest filozofem. "

Artystka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie, oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W swojej twórczości odwołuje się do wiary chrześcijańskiej oraz natury, bo jak twierdzi - wychowywała się na tych fundamentalnych wartościach. 
Trzeci Dzień Diecezjalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej pozwolił artystce na spotkanie z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego, pokazanie swojej wystawy pt. "Droga do Emaus".
Dni Kultury Chrześcijańskiej, które potrwają do 13 października 2019 r., mają promować wartości ewangeliczne, prezentować dorobek kultury chrześcijańskiej, integrować i łączyć ludzi.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
KOMENTARZE
Autor komentarza: OstrowiankaTreść komentarza: Lekarz ma obowiazek leczyc I wspierac pacjenta . Niestety nie Powinien brac udzialu w konkursie. Obowiazki dyrektora beda zle wplywac na obowiazki lekarza.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 16:36Źródło komentarza: Komisja wybrała kandydata na dyrektora szpitala w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: ZTreść komentarza: Jak odsetki w takim przypadku są wstrzyameneData dodania komentarza: 5.12.2025, 08:56Źródło komentarza: MEC nie zapłaci. GIOŚ postanowił wstrzymać wykonanie decyzji o karzeAutor komentarza: JaTreść komentarza: To już widzę te odsetki 😱Data dodania komentarza: 4.12.2025, 20:17Źródło komentarza: MEC nie zapłaci. GIOŚ postanowił wstrzymać wykonanie decyzji o karzeAutor komentarza: ostrowczaninTreść komentarza: ja uważam ,że PUP to nie tylko siedzenie i picie kawki tylko trzeba ruszyć do firm i zaproponować wsparcie i możliwości współpracy w różnych okresach funkcjonowania ,urzędy udają ,że pomagają a tak naprawdę to zero pomocy i wsparcia i tylko kontrole i podnoszone koszty podatków itp.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:37Źródło komentarza: Dni Pracodawców 2025 w Ostrowcu Św. - Tydzień Konsultacji dla przedsiębiorcówAutor komentarza: druga kategoriaTreść komentarza: Czy ktoś w tym mieście poza podatkami coś zrobi dla firm? Prezydent to sztuka do składania wieńcy i wręczania dyplomów ,tak jak w gminie sąsiedniej tylko gospodynie wiejskie i zabawa,weście się ludzie do pracy a RADNI zamiast pomaga firmom to popieracie ich niszczenie ,to miasto zaściankowe powinno mieć podatki dużo niższe a radni powinni dopłacać za nic robienieData dodania komentarza: 3.12.2025, 16:29Źródło komentarza: Rada miasta uchwaliła podatki na 2026Autor komentarza: OstrowczaninTreść komentarza: Ciekawe jak zarzad powiatu potrakuje kryterium swojego guru " czy dycha sfarczy"?Data dodania komentarza: 3.12.2025, 16:00Źródło komentarza: Komisja wybrała kandydata na dyrektora szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama